Hvalsøløbet 28. juni 2009 - Resultater 5 km
Har du rettelser, så kontakt
Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til
Startnummer | Navn | Evt klub | Klasse | Tid | Placering | Klasse beskrivelse: | |||
54 | P1 | Piger optil 10 år | |||||||
55 | P2 | Piger fra 11-15 år | |||||||
73 | Thor lykke Sørensen | D1 | 20:55 | 1 | K | Kvinder | |||
108 | Mads Albertsen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 23:46 | 2 | D1 | Drenge optil 10 år | ||
458 | Jens Raagaard | Hvalsø Løbeklub | D1 | 26:14 | 3 | D2 | Drenge fra 11-15 år | ||
447 | Anders Raagaard | Hvalsø Løbeklub | D1 | 27:47 | 4 | H | Herre | ||
77 | Noa Austin | D1 | 28:00 | 5 | W | Powerwalk | |||
101 | Jonas Zwissler | D1 | 28:34 | 6 | |||||
107 | Magnus Albertsen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 29:04 | 7 | ||||
38 | Mikkel B. Nielsen | D1 | 31:44 | 8 | |||||
96 | Andreas Lundberg | D1 | 33:40 | 9 | |||||
35 | Jacob Jørgensn | D1 | 29:28 | 10 | |||||
116 | Marcus Christensen | D1 | 35:43 | 11 | |||||
248 | Anders Christensen | D1 | 37:02 | 12 | |||||
93 | Mathias Jacobsen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 37:26 | 13 | ||||
255 | Jonas Andersen | D1 | 40:17 | 14 | |||||
249 | Kristian Rasmussen | D1 | 42:38 | 15 | |||||
88 | Ludvig Scheibeleinen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 42:39 | 16 | ||||
58 | Miklos Olesen | D1 | 44:14 | 17 | |||||
87 | Johan Scheibeleinen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 50:30 | 18 | ||||
69 | Valentin Jakobsen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 1:00:29 | 19 | ||||
113 | Frederik Lundberg | D1 | "33:46" | ||||||
99 | David Lincoln | Hvalsø Løbeklub | D1 | udgået | |||||
60 | Marius Sylvester | D1 | udgået | ||||||
79 | Laurits Kilpinnen | D2 | 20:30 | 1 | |||||
238 | Tobias Thiesen | D2 | 23:24 | 2 | |||||
81 | Frederik Kilpinnen | D2 | 25:05 | 3 | |||||
270 | Frederik Hansen | D2 | 25:05 | 4 | |||||
230 | Mikkel Nielsen | D2 | 26:18 | 5 | |||||
253 | Casper Jensen | D2 | 27:11 | 6 | |||||
262 | Mads Vedel | D2 | 28:23 | 7 | |||||
42 | Mathias Sørensen | D2 | 29:53 | 8 | |||||
261 | Andreas Søborg | D2 | 30:27 | 9 | |||||
240 | Nickolaj Olsen | D2 | 32:03 | 10 | |||||
119 | Mikkel Ehbrecht | Team Ehbrecht | D2 | 49:51 | 11 | ||||
441 | Nicolai Klitmøller Nowakowska | D2 | ej mødt | ||||||
89 | Børge Larsen | Team 4242 | H | 17:59 | 1 | ||||
83 | Lars Merrald | Hvalsø Løbeklub | H | 18:21 | 2 | ||||
226 | Rene Jacobsen | H | 19:11 | 3 | |||||
70 | Kasper Lauridtsen | Hvalsø Løbeklub | H | 19:20 | 4 | ||||
71 | Kim Johansen | Team Hechmann | H | 19:42 | 5 | ||||
484 | Tim Raagaard | Hvalsø Løbeklub | H | 20:30 | 6 | ||||
80 | Ole Kilpinnen | H | 20:32 | 7 | |||||
98 | Kenneth Thomsen | Hvalsø Løbeklub | H | 20:39 | 8 | ||||
227 | Michael Bødker | H | 20:41 | 9 | |||||
74 | Bjørn Lykke Sørensen | H | 20:56 | 10 | |||||
76 | Thomas Schwartz | H | 21:40 | 11 | |||||
102 | Jesper Zwisler | Hvalsø Løbeklub | H | 22:04 | 12 | ||||
43 | Jesper Fischer | Hvalsø Løbeklub | H | 23:51 | 13 | ||||
109 | Jørgen Kristoffersen | H | 25:06 | 14 | |||||
231 | Steffen Källstrøm | H | 25:07 | 15 | |||||
50 | Mogens Bak Hansen | H | 25:23 | 16 | |||||
272 | Thomas Frandsen | H | 25:23 | 17 | |||||
257 | Kaare Madsen | H | 25:57 | 18 | |||||
47 | Ronni Dahl | H | 26:08 | 19 | |||||
65 | Michael Just | H | 26:09 | 20 | |||||
64 | Torben Elnebo | H | 26:27 | 21 | |||||
85 | Hans Pedersen | H | 27:06 | 22 | |||||
271 | Helge Marcussen | Hvalsø Løbeklub | H | 27:33 | 23 | ||||
265 | Jens Olesen | Hvalsø Løbeklub | H | 27:42 | 24 | ||||
244 | Svend Erik Hansen | H | 27:53 | 25 | |||||
442 | Helge Gerber | H | 28:03 | 26 | |||||
82 | hr Rytofte | H | 28:54 | 27 | |||||
106 | Christian Albertsen | Hvalsø Løbeklub | H | 29:05 | 28 | ||||
66 | Michael Holmegaard | H | 29:37 | 29 | |||||
258 | Tom Birk | H | 29:45 | 30 | |||||
112 | Steffen Pedersen | H | 29:52 | 31 | |||||
266 | Kim Mikkelsen | H | 29:52 | 32 | |||||
121 | Jesper Høy | Hvalsø Løbeklub | H | 29:54 | 33 | ||||
237 | Martin Pedersen | H | 30:19 | 34 | |||||
52 | Jakob Wisborg | H | 31:04 | 35 | |||||
241 | Allan Clemmesen | H | 31:26 | 36 | |||||
233 | Henrik Pedersen | H | 31:27 | 37 | |||||
110 | Allan Ørslund | Hvalsø Løbeklub | H | 31:50 | 38 | ||||
33 | Bent Sørensen | H | 33:01 | 39 | |||||
94 | Jesper Lundberg | H | 33:40 | 40 | |||||
117 | Thomas Christensen | H | 35:44 | 41 | |||||
252 | Rene Jensen | H | 41:01 | 42 | |||||
118 | Per Ehbrecht | Team Ehbrecht | H | 57:20 | 43 | ||||
67 | Bubby Jakobsen | Hvalsø Løbeklub | H | 1:00:31 | 44 | ||||
45 | Brian Kragh Jensen | H | ej tid | ||||||
260 | Nynne Vedel | P1 | 28:37 | 1 | |||||
39 | Michelle Suse | P1 | 29:26 | 2 | |||||
59 | Mitzi olesen | P1 | 37:46 | 3 | |||||
61 | Rie Sylvester | P1 | 37:55 | 4 | |||||
97 | Maja Lundberg | P1 | 40:19 | 5 | |||||
57 | My Olesen | P1 | 44:15 | 6 | |||||
229 | Maja Nielsen | P1 | 50:09 | 7 | |||||
269 | Louise Hansen | P2 | 28:38 | 1 | |||||
103 | Maria Vestergaard | P2 | 30:36 | 2 | |||||
263 | Benedicte Jacobsen | Hvalsø Løbeklub | P2 | 30:40 | 3 | ||||
34 | Nadia Jørgensen | P2 | 31:44 | 4 | |||||
104 | Elisabeth H Pedersen | P2 | 32:06 | 5 | |||||
56 | Thea Larsen | P2 | 32:42 | 6 | |||||
37 | Cathrine Irsbøl | P2 | 34:16 | 7 | |||||
92 | Sofie Godtfredsen | Team 4242 | P2 | 34:46 | 8 | ||||
91 | Mia Godtfredsen | Team 4242 | P2 | 36:57 | 9 | ||||
254 | Julie Jensen | P2 | 41:00 | 10 | |||||
849 | Ulla Ehbrecht | Team Ehbrecht | K | 47:20 | 11 | ||||
120 | Monica Ehbrecht | Team Ehbrecht | P2 | 57:21 | 12 | ||||
440 | Maria Klitmøller Nowakowska | P2 | ej mødt | ||||||
469 | Birgit Raagaard | Hvalsø Løbeklub | K | 20:26 | 1 | ||||
51 | Marie Wisborg | K | 23:14 | 2 | |||||
273 | Anja Daniel | K | 24:22 | 3 | |||||
49 | Susanne Lundby | K | 25:27 | 4 | |||||
115 | Tina Windfield | K | 25:37 | 5 | |||||
111 | Mette Ørslund | K | 26:08 | 6 | |||||
114 | Ida Holm | K | 26:30 | 7 | |||||
232 | Pia Nielsen | Hvalsø Løbeklub | K | 28:07 | 8 | ||||
32 | Birgit Sørensen | Hvalsø Løbeklub | K | 29:10 | 9 | ||||
31 | Marianne Degn | K | 29:10 | 10 | |||||
100 | Grethe Hansen | Hvalsø Løbeklub | K | 29:43 | 11 | ||||
247 | Jette Slott | K | 29:48 | 12 | |||||
72 | Gitte Jørgensen | Korsør | K | 30:03 | 13 | ||||
48 | Susanne Andersen | Hvalsø Løbeklub | K | 30:08 | 14 | ||||
105 | Charlotte Lundby | K | 30:30 | 15 | |||||
487 | Inge Raagaard | Tune IF Trim | K | 30:33 | 16 | ||||
245 | Heidi Ståltoft | K | 30:57 | 17 | |||||
246 | Jane Gyldenkerne | K | 30:57 | 18 | |||||
41 | Mette Sørensen | K | 31:10 | 19 | |||||
234 | Marianne Jacobsen | K | 31:19 | 20 | |||||
259 | Mette Olesen | K | 31:27 | 21 | |||||
264 | Line Holm Jacobsen | Hvalsø Løbeklub | K | 31:39 | 22 | ||||
242 | Malena Ambus | Hvalsø Løbeklub | K | 31:49 | 23 | ||||
256 | Britta Vestergaard | Hvalsø Løbeklub | K | 32:11 | 24 | ||||
75 | Sidse Juncker | K | 32:16 | 25 | |||||
239 | Malene Olsen | K | 32:35 | 26 | |||||
40 | Winnie Nederby | Hvalsø Løbeklub | K | 32:42 | 27 | ||||
46 | Anette Neumann Pedersen | K | 34:00 | 28 | |||||
36 | Trine Jørgensn | K | 34:15 | 29 | |||||
251 | Helle Harder | K | 34:29 | 30 | |||||
267 | Sanne Mikkelsen | K | 35:59 | 31 | |||||
236 | Bitten Bacher | Løb for livet | K | 36:07 | 32 | ||||
78 | Anne Klink | K | 36:40 | 33 | |||||
268 | Anette Møller | K | 37:19 | 34 | |||||
63 | Rikke Sylvester | K | 37:56 | 35 | |||||
250 | Hanne Christensen | K | 39:07 | 36 | |||||
95 | Lise Lundberg | K | 40:21 | 37 | |||||
90 | Bente Gotfredsen | Team 4242 | K | 41:18 | 38 | ||||
62 | Camilla Olsen | Hvalsø Løbeklub | K | 44:16 | 39 | ||||
228 | Dorthe Nielsen | K | 50:11 | 40 | |||||
86 | Else Marie Scheibeleinen | Hvalsø Løbeklub | K | 50:32 | 41 | ||||
68 | Mette Kalmann | Hvalsø Løbeklub | K | 1:00:32 | 42 | ||||
243 | Lilli Hansen | K | ? | ||||||
425 | Mette Klitmøller | K | ej mødt | ||||||
28 | Maria Ibsen | Hvalsø Løbeklub | K | ej tid | |||||
29 | Ditte Møller | K | ej tid | ||||||
30 | Hanne Dyrlund Jessen | Hvalsø Løbeklub | K | ej tid | |||||
44 | Marianne Arendal Jensen | K | ej tid | ||||||
53 | Hanne Pia Nielsen | K | ej tid | ||||||
235 | Jeanette Ertmann | W | 47:26 | 1 | |||||
84 | Ellen Bøgelund | W | 50:26 | 2 | |||||