Resultater & Diplomer

Søg på hjemmesiden

Hvalsø Cannonball - Resultater 8. december 2018


Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin

Resultater marathon:

 

Navn Evt klub Distance Tid
Paw Mathiasen Hvalsø 42 03:21:10
Lars Forum   42 03:28:13
Lau Brüniche-Olsen   42 03:44:30
Emmanouil Psaradakis Dansk Ultraløber Klub 42 03:56:23
Benjamin Olsen   42 03:59:43
Rasmus Jürs RIMO 42 03:59:46
Jørgen Nicolaisen   42 04:15:41
David Bredo   42 04:18:48
Jesper Nørgaard   42 04:20:06
Sune Hundebøll   42 04:20:23
Peter Seider   42 04:28:14
Morten Blok Klub 100 Marathon 42 04:28:43
Kurt Olsen Rimo 42 04:28:45
Annette Eriksen   42 04:43:35
Brian vernersen   42 04:43:35
Claus Blaabjerg   42 04:43:35
Ole Caffell   42 04:43:35
Peter Ladefoged  Novo Nordisk Løbeklub 42 04:45:50
Jan Ellefsen Hvalsø 42 04:47:30
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø 42 04:47:30
Johnny Broe   42 04:47:39
Thomas Jacobsen   42 04:48:21
Leif Skinnerup   42 04:50:00
Anne-Marie Lyngbye Klub 100 Marathon 42 04:58:00
Christian Lysehøj    42 05:11:05
Peter Precht Pedersen   42 05:11:13
Christina Lowies Jensen Hvalsø 42 05:14:00
Sigrid Lowies Hvalsø 42 05:14:00
Palle "skildpadden" Arentoft   42 05:39:49
Maria Houmann   42 afbud
Michael Zimmermann Nielsen Klub 100 Marathon 42 afbud
Jari Hiltunen   42  
Kenneth Sommer   42  
Søren Østergaard Klub 100 Marathon 42  

 

Resultater 28 km:

 

Navn Evt klub Distance Tid
Bo Lajos Jacobsen   28 02:26:40
Aslak   28 02:34:11
Jeanie Elkjær   28 02:51:00
Christina Lagersted   28 03:15:36
Bo Lindrup Sparta 28  

 

Resultater halvmarathon:

 

Navn Evt klub Distance Tid
Kenneth Jes Lysgaard Andersen  Hvalsø 21 01:36:07
Mai Klærke Mikkelsen Hvalsø 21 01:38:30
Mads Lettin Flacheberg   21 01:41:01
Malene Lerche Rasmussen   21 01:42:00
Maria Masarikova Hvalsø 21 01:47:17
Kenneth weiglin   21 01:48:35
Paw Pedersen   21 01:48:35
Morten Stentoft Guldager   21 01:49:39
Lars Jakobsen STIF løbeklub 21 01:50:22
Henrik Hedegaard   21 01:53:00
Per Andersen Hvalsø 21 01:54:30
Kristjan Gudmundsson   21 01:57:00
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club 21 01:59:57
Brian Feldborg  Mikkeller Running Club 21 02:03:27
Lene Striboldt    21 02:05:00
Finn Danielsen   21 02:05:20
Simon Lincoln Hvalsø 21 02:08:40
Mads Andersen Hvalsø 21 02:09:00
Mette Voss Anthoni    21 02:10:15
Steen Anthoni   21 02:10:16
Anja Daniel   21 02:12:03
Alex Nielsen Liseleje Omegns Motions Klub 21 02:12:04
Jens  Poulsen   21 02:12:04
Lene Toftemann  #50 Out-Run Frederikssund 21 02:12:24
Jeanette Wly   21 02:16:38
Henrik Bøggild Nielsen   21 02:17:00
Jakob Schmidt Hvalsø 21 02:17:00
Marian schandorff   21 02:17:00
Søren L. Rasmussen   21 02:20:52
Anja Alling   21 02:21:00
Monica Brandtberg Larsen Hvalsø 21 02:22:12
Katja Mortensen.   21 02:22:57
Caroline Young #HolRun 21 02:23:11
Rikke Nielsen #HolRun 21 02:23:11
Pia Christiansen Hvalsø 21 02:23:25
Martha Ignatiussen   21 02:23:54
Thomasine Jeppesen   21 02:23:54
Allan Hallin Hvalsø 21 02:25:00
Rikke Cebula   21 02:25:00
Susanne Arvo Wildt    21 02:25:00
Maibritt Castella Hvalsø 21 02:26:16
Nadia Jensen  Roskilde Motion 21 02:28:45
Sinne Strunge Laursen   21 02:29:20
Jan Skovrind Hvalsø 21 02:36:00
Sonja Ejlersen   21 02:36:38
Sten Ejlersen   21 02:36:38
Susan Letting   21 02:36:38
Charlotte Nylander Hvalsø 21 02:39:01
Rocio Andersen Hvalsø 21 02:39:01
Niels Jørgen Askirk Hvalsø 21 02:47:00
Lars Karlsen Hvalsø 21 afbud
Sofie Friis    21 afbud
Michella Maria Kürstein   21  
Pia Vinne Lau Dansk Halvmarathon Klub 21  
René Hansen   21  
René Wagner Hansen Hårlev Løb 21  
Robert Bruun Mariager    21  
Sidsel Kristiansen   21  

 

Resultater 14 km:

 

Navn Evt klub Distance Tid
Mikala O. Hald Hvalsø 14 00:44:20
Helena Poulsen   14 0:45:09
Robin Neumann   14 00:45:09
Bugge   14 01:11:00
Anne Holmegaard Trim Ballerup 14 01:11:46
Jonas Laxdal   14 01:11:46
Lars Christiansen Trim-Ballerup 14 01:12:14
Johannes Hedegaard   14 01:17:00
Thomas Rabech Hvalsø 14 01:18:27
Charlotte Fabricius Kragh Hvalsø 14 01:19:38
Louise Ralkov   14 01:20:01
Morten B Jakobsen Hvalsø 14 01:21:12
Niels Hedegaard   14 01:27:00
Hanne List Hvalsø 14 01:27:41
Kathryn Hedegaard   14 01:29:00
Benny Lydolph Pedersen Mogenstrup LMK 14 01:30:13
Camilla Ralkov Hvalsø 14 01:32:28
Jytte Pihl Nielsen Hvalsø 14 01:37:00
Louise Christensen Roskilde Motion 14 01:37:00
Kim Henningsen   14 01:44:00
MaleneAmbus Hvalsø 14 01:45:00
Mette Jensen   14 01:46:00
Henriette Haagensen   14 01:46:02
Alexandros Bellos Path to Ultra 14  
Carsten Westh   14  
Ellen Holm Roskilde Motion 14  
Gitte Mathiasen Tølløberne 14  
Leif kildeby Nielsen    14  
Steffen Sandager   14  
Sussie Bonde Hvalsø 14  
Tove-Irén Parthaugen   14  

 

Resultater 7 km:

 

Navn Evt klub Distance Tid
Per Leth team easy on 7 00:33:51
Jes Knudsen Hvalsø 7 00:36:17
Marianne Petersen Trim Ballerup 7 00:39:00
Kurt Mariegaard Hvalsø 7 00:39:51
Ane Brandt   7 00:40:00
Johannes   7 00:40:00
Lennart Pedersen Team Easy On 7 00:41:16
Lene Skov Tølløberne 7 00:43:36
Bent Ottenbros   7 00:43:37
Finn Petersen Trim Ballerup 7 00:44:05
Rasmus Skov Tølløberne 7 00:44:30
Liva Schelde   7 00:44:51
Kristine Sørensen   7 00:47:18
Henny Maj Rasmusssen Hvalsø 7 00:49:30
Jette Kongstad Hvalsø 7 00:50:00
Markus Rabech   7 00:52:10
Vitus Rabech   7 00:52:10
Mette Krogh Olsen   7 00:54:00
Kim Slettemose. JAKK 7 00:55:00
Lene Hansen   7 00:56:58
Lea Jensen Hvalsø 7 00:57:00
Anette Poulsen JLMK 7 01:01:18
Anette Mølbjerg Jensen Tølløberne 7 01:06:00
Anita Sleby Tølløberne 7 01:06:00
Marianne Christensen Tølløberne 7 01:06:00
Tina Dreyer   7 01:06:39
Jannie Slettemose. JAKK 7 01:13:00
Marianne Harboe-Jepsen   7 01:13:34
Henrik Harboe-Jepsen   7 01:13:37
Carsten Jensen Hvalsø 7  
Lise Vestergaard Tølløberne 7  

 

 

Nyhedsbrev

Ønsker du at være medlem af Hvalsø Løbeklub (Medlemskab er gratis) eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.

Slå venligst javascript til for at udfylde denne formular