Resultater & Diplomer

Søg på hjemmesiden

Hvalsø Cannonball - Resultater 16. marts 2019

Resultatliste er sorteret efter navn, længere nede på siden er den sorteret efter distance og tid. Diplom kan hentes her.
Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin
 
Hvalsø Cannonball - resultater 16. marts kl. 9.30
Navn Evt klub Distance Tid
Alex Nielsen LOMK Halvmarathon 02:08:16
Allan Hallin Hvalsø Løbeklub Marathon 04:46:19
Allan Pedersen Herlevløberne Marathon 03:50:00
Amalie Ørsted Damgaard   7 km 00:48:46
Anders Jeppesen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:25:05
Ann Kristine Sørensen   7 km Ingen tid?
Annette Søvig 5 Tårns motion Marathon 04:48:22
Asbjørn Andersen   Halvmarathon DNS
Bee Andersen   Halvmarathon DNS
Berit Larsen   Halvmarathon 02:07:38
Berit Thomassen Køges kostkoncept Halvmarathon 02:45:57
Birgitte Grenaa Sparta Halvmarathon DNS
Bjarne Skousen Mikkeller Running Club Marathon 03:49:00
Bo Johansen   Marathon DNS
Brian Feldborg Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:01:56
Brian Heebøll   28 km 02:32:35
Brian Vernersen lmk asnæs Marathon 04:32:15
Camilla Hagbarth   Halvmarathon 02:30:59
Camilla Ralkov Hvalsø Løbeklub 14 km 01:32:00
Camilla Sandberg   7 km Ingen tid?
Christian Cramer   7 km 00:41:40
Christian Pilegaard   Halvmarathon 02:18:49
Christina Lowies Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:25:00
Claus Fischer Klub 100 Marathon Marathon 04:50:49
Daniel Høgh Sørensen   14 km 01:11:00
Dennis Slettemose klub Dktwinrunners 7 km 00:55:00
Ebbe Larsen Høng Løbeklub Halvmarathon 02:18:53
Erhard Filtenborg   Halvmarathon 02:43:31
Finn Petersen Trim Ballerup 7 km 00:47:07
Flemming Fogh Jensen   14 km 01:14:00
Gitte Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:40:00
Gregers Frisken Møns Løbe&Motionsklub Halvmarathon 02:43:35
Hanne List Hvalsø Løbeklub 7 km 00:41:33
Hans Christian Jensen Klub 100 Marathon Halvmarathon 02:17:18
Helena Scheufens   Halvmarathon 02:45:57
Helle B. Petersen   Halvmarathon 02:05:11
Henrik Birkedal Hansen Klub 100 Marathon Marathon DNS
Henrik Elgaard Berthelsen Greve Trim Marathon 03:46:00
Henrik Pedersen LMK Asnæs Halvmarathon 02:12:19
Jacob Schmidt Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:07:30
Jan Bjerring Hvalsø Løbeklub Halvmarathon Ingen tid?
Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub Marathon 04:22:59
Jan Skovrind Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:57:40
Janni Høgh Sørensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:09:00
Jannie Slettemose klub JAKK 7 km 01:15:52
Jeanette Wly   Halvmarathon 02:19:14
Jens Høg Truelsen   Marathon 03:41:33
Jens Mathiassen Sundby Løb og Motion Halvmarathon DNS
Jeppe Lund   7 km 01:01:00
Jesper Brøgger   Halvmarathon Ingen tid?
Jesper Christoffersen   14 km 01:19:41
Jesper Rødtnes   28 km Ingen tid?
Jo Westby Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:12:34
Johanna Gren   Marathon 05:17:20
Jonna Kristiansen Solrød AM 14 km 01:31:02
Jørgen Nicolaisen   Marathon 03:47:44
Karen Lund   7 km 01:01:00
Karen Marie Brøgger   Marathon 04:05:00
Karina B. Walhovd   Halvmarathon 02:05:00
Kathryn Hedegaard   14 km 01:20:00
Kennet Sandberg   Halvmarathon 01:57:38
Kenneth Jes Lysgaard Andersen   14 km 01:02:32
Kenneth Weiglin   Halvmarathon 01:49:55
Kim christensen Klub Only me Marathon 05:03:00
Kim Slettemose klub JAKK 7 km 00:55:00
Lars Jakobsen STIF Halvmarathon 01:49:55
Lars Jensen Marathon travel Club Marathon 04:06:31
Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub 28 km 02:12:30
Lars Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:38:40
Lasse Hansen   50 km 04:41:47
Lasse Kirkelykke   Marathon Ingen tid?
Lea Maria Petersson   7 km Ingen tid?
Leif Kristiansen Solrød AM Halvmarathon 01:59:00
Lennart Petersen Team Easy On 14 km 01:32:14
Lili Ochsner Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Lina Hua Bisgaard   7 km 00:48:46
Lina Justesen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:16:18
Lisbet Løvendahl Hvalsø Løbeklub 7 km 01:05:00
Lise Andersen   14 km 01:38:00
Lorene Christensen   Halvmarathon 02:30:59
Louise Christensen   7 km 00:46:13
Louise Mou Hove Hvalsø Løbeklub 14 km 01:24:36
Mads Andersen Hvalsø Løbeklub 28 km 02:43:55
Mads Petersen   Marathon 03:43:45
Mai Klærke Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:45:00
Majbritt Castella Hvalsø Løbeklub 7 km 00:45:21
Malene L. Rasmussen   Halvmarathon 02:43:31
Malthe Cranø Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Maria Jana Nasarikova Hvalsø Løbeklub 7 km 00:33:41
Marian Schandorff   Halvmarathon 02:25:00
Marianne Brask   Halvmarathon 02:18:16
Marianne Petersen Trim Ballerup 7 km 00:41:41
Martin Brems   Marathon 04:11:00
Mette Gjerløv Jebach   Halvmarathon 01:55:33
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club Halvmarathon Ingen tid?
Mikala Hald Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Mikkel ingholt Hlmk 28 km Ingen tid?
Mindaugas Garmus Klub 100 Marathon Marathon 03:34:21
Monica Larsen   14 km 01:32:48
Morten B. Jakobsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:04:57
Morten Frederiksen Roskilde Motion Halvmarathon 02:29:17
Morten Hald Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub Marathon 05:17:20
Morten Marx   28 km 02:58:55
Morten Stentoft Guldager   Halvmarathon 01:50:32
Nadia Jensen   Halvmarathon 02:29:16
Niels Hedegaard   14 km 01:29:00
Niels Jørgen Askirk   Halvmarathon 02:12:00
Nina Mahlert Hvalsø Løbeklub 7 km Ingen tid?
Ole Karlsen Langlørdagsklubben ( Holbæk LMK) Marathon 03:14:41
Olya Vayner Team Gepard 7 km 00:53:12
Paw Pedersen   Halvmarathon 01:54:35
Per Foss DHK Halvmarathon 01:54:36
Per Leth Team Easy On 14 km 01:19:02
Peter Precht   Marathon 05:17:20
Pia Christiansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:27
Rasmus Juliussen   Marathon Ingen tid?
René Jensen   Halvmarathon 02:20:48
Sidsel Kristiansen Karlslunde TM Halvmarathon 02:02:11
Sigrid Lowies Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:25:00
Sonja Ejlersen   Halvmarathon 02:43:35
Sten Ejlersen   Marathon 05:17:20
Susanne Wildt   Halvmarathon 02:19:14
Sussie kiilerich Bonde Hvalsø Løbeklub 7 km 00:44:41
Søren Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:02:17
Søren Lerche Rasmussen   Halvmarathon 02:07:22
Thomas Enl?   Halvmarathon 02:18:01
Thomas Rabech Hvalsø Løbeklub 28 km 02:15:20
Tina Lindenskov Nielsen   14 km DNS
Tom Birch Hvalsø Løbeklub 14 km 01:33:00
Tony Gren   Marathon 05:17:20
Torben Pedersen   50 km 06:06:10
Tore Jørgensen Riis   7 km 00:41:38
Tove-Irén Parthaugen   14 km Ingen tid?
Trine Engell Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km 00:39:30
Vibeke Zachariassen Solrød AM 7 km Ingen tid?
Winni Jeppesen   Halvmarathon 02:12:51
 
 
 
Resultatliste sorteret efter distance og tid.
 
Hvalsø Cannonball - resultater 16. marts kl. 9.30
Navn Evt klub Distance Tid
Lasse Hansen   50 km 04:41:47
Torben Pedersen   50 km 06:06:10
Ole Karlsen Langlørdagsklubben ( Holbæk LMK) Marathon 03:14:41
Mindaugas Garmus Klub 100 Marathon Marathon 03:34:21
Jens Høg Truelsen   Marathon 03:41:33
Mads Petersen   Marathon 03:43:45
Henrik Elgaard Berthelsen Greve Trim Marathon 03:46:00
Jørgen Nicolaisen   Marathon 03:47:44
Bjarne Skousen Mikkeller Running Club Marathon 03:49:00
Allan Pedersen Herlevløberne Marathon 03:50:00
Karen Marie Brøgger   Marathon 04:05:00
Lars Jensen Marathon travel Club Marathon 04:06:31
Martin Brems   Marathon 04:11:00
Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub Marathon 04:22:59
Brian Vernersen lmk asnæs Marathon 04:32:15
Allan Hallin Hvalsø Løbeklub Marathon 04:46:19
Annette Søvig 5 Tårns motion Marathon 04:48:22
Claus Fischer Klub 100 Marathon Marathon 04:50:49
Kim christensen Klub Only me Marathon 05:03:00
Johanna Gren   Marathon 05:17:20
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub Marathon 05:17:20
Peter Precht   Marathon 05:17:20
Sten Ejlersen   Marathon 05:17:20
Tony Gren   Marathon 05:17:20
Bo Johansen   Marathon DNS
Henrik Birkedal Hansen Klub 100 Marathon Marathon DNS
Lasse Kirkelykke   Marathon Ingen tid?
Rasmus Juliussen   Marathon Ingen tid?
Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub 28 km 02:12:30
Thomas Rabech Hvalsø Løbeklub 28 km 02:15:20
Brian Heebøll   28 km 02:32:35
Mads Andersen Hvalsø Løbeklub 28 km 02:43:55
Morten Marx   28 km 02:58:55
Jesper Rødtnes   28 km Ingen tid?
Mikkel ingholt Hlmk 28 km Ingen tid?
Mai Klærke Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:45:00
Kenneth Weiglin   Halvmarathon 01:49:55
Lars Jakobsen STIF Halvmarathon 01:49:55
Morten Stentoft Guldager   Halvmarathon 01:50:32
Paw Pedersen   Halvmarathon 01:54:35
Per Foss DHK Halvmarathon 01:54:36
Mette Gjerløv Jebach   Halvmarathon 01:55:33
Kennet Sandberg   Halvmarathon 01:57:38
Jan Skovrind Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:57:40
Leif Kristiansen Solrød AM Halvmarathon 01:59:00
Brian Feldborg Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:01:56
Sidsel Kristiansen Karlslunde TM Halvmarathon 02:02:11
Søren Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:02:17
Morten B. Jakobsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:04:57
Karina B. Walhovd   Halvmarathon 02:05:00
Helle B. Petersen   Halvmarathon 02:05:11
Søren Lerche Rasmussen   Halvmarathon 02:07:22
Jacob Schmidt Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:07:30
Berit Larsen   Halvmarathon 02:07:38
Alex Nielsen LOMK Halvmarathon 02:08:16
Janni Høgh Sørensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:09:00
Niels Jørgen Askirk   Halvmarathon 02:12:00
Henrik Pedersen LMK Asnæs Halvmarathon 02:12:19
Jo Westby Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:12:34
Winni Jeppesen   Halvmarathon 02:12:51
Lina Justesen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:16:18
Hans Christian Jensen Klub 100 Marathon Halvmarathon 02:17:18
Thomas Enl?   Halvmarathon 02:18:01
Marianne Brask   Halvmarathon 02:18:16
Christian Pilegaard   Halvmarathon 02:18:49
Ebbe Larsen Høng Løbeklub Halvmarathon 02:18:53
Jeanette Wly   Halvmarathon 02:19:14
Susanne Wildt   Halvmarathon 02:19:14
René Jensen   Halvmarathon 02:20:48
Pia Christiansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:27
Christina Lowies Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:25:00
Marian Schandorff   Halvmarathon 02:25:00
Sigrid Lowies Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:25:00
Anders Jeppesen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:25:05
Nadia Jensen   Halvmarathon 02:29:16
Morten Frederiksen Roskilde Motion Halvmarathon 02:29:17
Camilla Hagbarth   Halvmarathon 02:30:59
Lorene Christensen   Halvmarathon 02:30:59
Erhard Filtenborg   Halvmarathon 02:43:31
Malene L. Rasmussen   Halvmarathon 02:43:31
Sonja Ejlersen   Halvmarathon 02:43:35
Gregers Frisken Møns Løbe&Motionsklub Halvmarathon 02:43:35
Berit Thomassen Køges kostkoncept Halvmarathon 02:45:57
Helena Scheufens   Halvmarathon 02:45:57
Asbjørn Andersen   Halvmarathon DNS
Bee Andersen   Halvmarathon DNS
Birgitte Grenaa Sparta Halvmarathon DNS
Jan Bjerring Hvalsø Løbeklub Halvmarathon Ingen tid?
Jens Mathiassen Sundby Løb og Motion Halvmarathon DNS
Jesper Brøgger   Halvmarathon Ingen tid?
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club Halvmarathon Ingen tid?
Kenneth Jes Lysgaard Andersen   14 km 01:02:32
Daniel Høgh Sørensen   14 km 01:11:00
Flemming Fogh Jensen   14 km 01:14:00
Per Leth Team Easy On 14 km 01:19:02
Jesper Christoffersen   14 km 01:19:41
Kathryn Hedegaard   14 km 01:20:00
Louise Mou Hove Hvalsø Løbeklub 14 km 01:24:36
Niels Hedegaard   14 km 01:29:00
Jonna Kristiansen Solrød AM 14 km 01:31:02
Camilla Ralkov Hvalsø Løbeklub 14 km 01:32:00
Lennart Petersen Team Easy On 14 km 01:32:14
Monica Larsen   14 km 01:32:48
Tom Birch Hvalsø Løbeklub 14 km 01:33:00
Lise Andersen   14 km 01:38:00
Lars Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:38:40
Gitte Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:40:00
Tina Lindenskov Nielsen   14 km DNS
Tove-Irén Parthaugen   14 km Ingen tid?
Maria Jana Nasarikova Hvalsø Løbeklub 7 km 00:33:41
Trine Engell Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km 00:39:30
Hanne List Hvalsø Løbeklub 7 km 00:41:33
Tore Jørgensen Riis   7 km 00:41:38
Christian Cramer   7 km 00:41:40
Marianne Petersen Trim Ballerup 7 km 00:41:41
Sussie kiilerich Bonde Hvalsø Løbeklub 7 km 00:44:41
Majbritt Castella Hvalsø Løbeklub 7 km 00:45:21
Louise Christensen   7 km 00:46:13
Finn Petersen Trim Ballerup 7 km 00:47:07
Amalie Ørsted Damgaard   7 km 00:48:46
Lina Hua Bisgaard   7 km 00:48:46
Olya Vayner Team Gepard 7 km 00:53:12
Dennis Slettemose klub Dktwinrunners 7 km 00:55:00
Kim Slettemose klub JAKK 7 km 00:55:00
Jeppe Lund   7 km 01:01:00
Karen Lund   7 km 01:01:00
Lisbet Løvendahl Hvalsø Løbeklub 7 km 01:05:00
Jannie Slettemose klub JAKK 7 km 01:15:52
Ann Kristine Sørensen   7 km Ingen tid?
Camilla Sandberg   7 km Ingen tid?
Lea Maria Petersson   7 km Ingen tid?
Lili Ochsner Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Malthe Cranø Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Mikala Hald Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Morten Hald Hvalsø Løbeklub (torsdagsløberne) 7 km Ingen tid?
Nina Mahlert Hvalsø Løbeklub 7 km Ingen tid?
Vibeke Zachariassen Solrød AM 7 km Ingen tid?
 
Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin

Nyhedsbrev

Ønsker du at være medlem af Hvalsø Løbeklub (Medlemskab er gratis) eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.

Slå venligst javascript til for at udfylde denne formular