Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december - Resultater 5 km

Har du rettelser, så kontakt Karoline

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn   Evt klub Klasse Distance Tid Placering   Klassebeskrivelse:
355 Benjamin Austin     D1 5 24:51 1   D1 Drenge optil 10 år
366 Magnus Andersen   Hvalsø Løbeklub D1 5 30:01 2   D2 Drenge fra 11-15 år
335 Emil Ramlov Hansen     D1 5 33:49 3   M Mænd
8 Magnus P. Engel   Team Lysløjpen Kids D1 5 35:01 4   M 60+ Mænd fra 60 år
128 Bror Løvendahl     D1 5 35:02 5   P1 Piger optil 10 år
199 Mads Wather   Team Lysløjpen - Kids D1 5 35:21 6   P2 Piger  fra 11-15 år
367 Mathias Andersen   Hvalsø Løbeklub D1 5 35:37 7   K Kvinder
212 Jesper Madelung     D1 5 35:38 8   K 60+ Kvinder fra 60 år
361 Anker Teglbjærg   Zorbas børn D1 5 36:19 9   W Powerwalk
190 Mikkel Schiødt     D1 5 36:37 10      
191 Christian Schiødt     D1 5 36:45 11      
314 Conrad Nissen   Team Lysløjpen - Kids D1 5 39:34 12      
309 Miklos Olsen   Team Lysløjpen - Kids D1 5 43:50 13      
497 Tue Junker   Hvalsø Løbeklub D1 5 43:58 14      
296 Ture Halskov Ekelund   Team Lysløjpen Kids D1 5 47:59 15      
496 Lucas Juncker   Hvalsø Løbeklub D1 5 48:57 16      
145 Emil Hansen   Vindinge D1 5 ej mødt        
34 Rasmus Ciraklar   Svogerslev IF D1 5 ej mødt        
                     
66 Rasmus Kristensen   Korsør Atletik&Motion D2 5 19:33 1      
67 Kevin F Sørensen   Korsør Atletik&Motion D2 5 19:56 2      
121 Tobias Møller Saksun   Hvalsø U15 D2 5 20:41 3      
104 Nicolaj  Klausen   Hvalsø Fodbold D2 5 21:44 4      
113 Aslak Daniel   Hvalsø IF u 15 D2 5 22:06 5      
115 Anders Midtgaard   Hvalsø IF u 15 D2 5 22:41 6      
64 Louis Cantby   Korsør Atletik&Motion D2 5 22:55 7      
112 Nikolaj Jakobsen   Hvalsø IF u 15 D2 5 24:20 8      
330 Jens Raagaard   Hvalsø Løbeklub D2 5 24:32 9      
331 Anders Raagaard   Hvalsø Løbeklub D2 5 24:46 10      
307 Marcus Olsen   Team Lysløjpen - Kids D2 5 25:00 11      
117 Jonas Vallø Hansen   Hvalsø IF u 15 D2 5 25:06 12      
290 Lucas Schreiner     D2 5 25:23 13      
76 Victor Petersen     D2 5 25:29 14      
186 Elias Sørensen     D2 5 25:32 15      
114 Emil Gram Hansen   Hvalsø IF u 15 D2 5 25:53 16      
25 Nikolai Zwisler   Hvalsø Løbeklub D2 5 26:24 17      
324 Magnus Boserup     D2 5 26:37 18      
116 Jakob Hovmand   Hvalsø IF u 15 D2 5 26.46 19      
143 Kasper Rasmussen   Fremad Holbæk D2 5 27:10 20      
103 Hjalmar Daniel   Hvalsø Fodbold D2 5 27:15 21      
62 Rasmus Møller Jess   OK Roskilde D2 5 27:46 22      
343 Mads Enevoldsen     D2 5 28:03 23      
923 Rumle Vedel   KHIF løb D2 5 28:06 24      
173 Christoffer Westh     D2 5 28:22 25      
329 Sebastian Christensen   Kr. Hyllinge D2 5 28:33 26      
301 Magnus Albertsen   Team Lysløjpen D2 5 28:41 27      
118 Mathias Birch Christiansen   Hvalsø IF u 15 D2 5 29:53 28      
300 Frederik Flamand   Hvalsø Fodbold D2 5 30:06 29      
963 Anton Lindbek     D2 5 30:10 30      
102 Julius Knudsen List   Hvalsø Fodbold D2 5 30:16 31      
30 Kasper Søgaard Petersen     D2 5 30:56 32      
299 Emil Castella   Hvalsø Fodbold D2 5 30:56 33      
353 Magnus Lundgren     D2 5 31:41 34      
155 Carl Emil Opfeldt     D2 5 33:10 35      
303 Mads Albertsen   Team Lysløjpen D2 5 33:10 36      
189 Fredrik Slipsager     D2 5 35:35 37      
213 Morten Madelung     D2 5 35:41 38      
119 Mikkel Jensen   Hvalsø IF u 15 D2 5 36:16 39      
495 Lasse Juncker   Hvalsø Løbeklub D2 5 39:30 40      
179 Kresten Street     D2 5 44:59 41      
178 Rune Street     D2 5 45:00 42      
225 Mathias Ulrichsen     D2 5 48:01 43      
16 Marcus Friborg     D2 5 48:27 44      
24 Jonas  Zwisler   Hvalsø Løbeklub D2 5 ej mødt        
101 Mads Christensen   Hvalsø Fodbold D2 5 ej mødt        
298 Noah Austin   Hvalsø Fodbold D2 5 ej mødt        
                     
304 Mads Tærsbøl   Korsør Atletik M 5 15:26 1      
164 Jens Møller Munkø   Lejre Night Runners M 5 19:16 2      
11 Thomas Lynge Andersen   Lejre Night Runners M 5 20:03 3      
69 John Sørensen   Korsør Atletik&Motion M 5 20:30 4      
110 Henrik Brathen     M 5 20:44 5      
124 Bugge Daniel   Hvalsø U15 M 5 20:50 6      
3 Rasmus Bolbroe   Hvalsø Løbeklub M 5 20:51 7      
165 Martin Brøndom     M 5 21:02 8      
168 Phillip Greve   Lejre Night Runners M 5 21:27 9      
184 Bjørn Nielsen     M 5 21:27 10      
382 Mads Holmbjerg     M 5 21:30 11      
123 Morten B. Jakobsen   Hvalsø U15 M 5 21:32 12      
338 Kenneth Holmbjerg    Lejre Night Runners M 5 22:17 13      
71 Jeppe Lund     M 5 22:24 14      
166 Patrick Molin     M 5 22:25 15      
321 Ferdinand Bangsgaard   Elmely M 5 22:51 16      
348 Mads Bøjesen     M 5 22:52 17      
122 Sebastian Møller Saksun   Hvalsø U15 M 5 23:20 18      
349 Erik Falkenbjerg   RIMO M 5 23:32 19      
150 Kim Plambeck   Ølstykke M 5 23.38 20      
177 Lars Rasmussen     M 5 23:56 21      
344 Carsten Limkilde     M 5 24:28 22      
342 Jack Enevoldsen     M 5 24:42 23      
332 Tim Raagaard   Hvalsø Løbeklub M 5 25:03 24      
160 Jesper Olsen   Kr. Hyllinge M 5 25:04 25      
204 Jørgen Kristoffersen   MTB Devils M 5 25:07 26      
167 Jakob Molin     M 5 25:10 27      
205 Uffe Jensen   Team Lysløjpen M 5 25:21 28      
623 Nicolai Andersen   KSK TRIM M 5 25:45 29      
230 Kasper Nielsen     M 5 25:50 30      
126 Kenneth Gram Hansen   Hvalsø U15 M 5 25.58 31      
323 Morten Engell Nørregaard   Team Lysløjpen M 5 25:59 32      
380 Peter Eigaard     M 5 26:07 33      
311 Peer Rasmussen   RIMO M 5 26:23 34      
51 Christoffer Gjessing Terkildsen   M 5 26:34 35      
219 Philipe Castro     M 5 26:39 36      
26 Jesper Zwisler   Hvalsø Løbeklub M 5 26:40 37      
31 Niels Northroup   Borup M 5 26:42 38      
125 Per Møller   Hvalsø U15 M 5 26:47 39      
288 Ingo Andreasen   Hvalsø Løbeklub M 5 26:57 40      
175 Lars Mejlbro     M 5 27:04 41      
78 Ole Snegaard   Fjenneslev M 5 27:26 42      
208 Brian Valgaard   Team Lysløjpen M 5 27:30 43      
498 Flemming Nør   Hvalsø Løbeklub M 5 27:59 44      
105 Lars Flamand   Hvalsø Fodbold M 5 28:02 45      
106 Jakob Hermansen   Hvalsø Fodbold M 5 28:02 46      
140 Tue Nyegaard   Hvalsø Løbeklub M 5 28:10 47      
499 Christian Albertsen   Team Lysløjpen M 5 28:41 48      
48 Morten Anderson     M 5 29:19 49      
383 Allan Ørslund   Hvalsø Løbeklub M 5 29:30 50      
46 Rolf Christensen   KHIF M 5 29:32 51      
372 Andreas Lauridsen   Hvalsø Løbeklub M 5 29:42 52      
368 Rene E Andersen   Hvalsø Løbeklub M 5 29:43 53      
159 Michael Haugaard   Hvalsø Løbeklub M 5 29:49 54      
210 Dennis Sørensen     M 5 29:50 55      
350 Klaus Thune     M 5 29:53 56      
224 Pierre Ulrichsen     M 5 30:00 57      
211 Jakob Coff     M 5 30:23 58      
305 Claus Olsen   Team Lysløjpen M 5 30:32 59      
6 Morten P. Engel   Team Lysløjpen M 5 30:41 60      
176 Rene Petersen     M 5 30:43 61      
153 Ole Helmersen   Rimo M 5 31:12 62      
492 Benny Hansen     M 5 31:35 63      
374 Preben Mortensen   Hvalsø OK M 5 31:58 64      
158 Adreas Haugaard   Hvalsø Løbeklub M 5 32:11 65      
197 Jesper Rye     M 5 32:35 66      
53 Renè Sørensen   KHIF Løb M 5 33:06 67      
42 Asger Vestergaard   Tølløberne M 5 33:26 68      
337 Henrik Ramlov Hansen     M 5 33:58 69      
50 Axel Gjessing Terkildsen     M 5 34:00 70      
29 Stig Søgaard Petersen     M 5 34:29 71      
172 Kim Westh     M 5 35:36 72      
170 Peter Rahbek     M 5 35:39 73      
214 Ole Bastian     M 5 35:41 74      
203 Christian Walther     M 5 36:05 75      
378 Søren Johansen     M 5 36:05 76      
969 Peder Korshøj     M 5 36:31 77      
193 Morten Schiødt     M 5 36:46 78      
182 Bo Bachman   Hvalsø Løbeklub M 5 36:51 79      
221 Kenneth Olsen     M 5 37:07 80      
157 Harald Simonsen     M 5 37:50 81      
77 Martin Panduro Olsen   Gadstrup Motion M 5 39:03 82      
5 Steen Bolbroe Jørgensen     M 5 39:10 83      
313 Thomas Nissen   Team Lysløjpen M 5 39:35 84      
73 Per Martin Petersen     M 5 41:42 85      
295 Joachim Ekelund   Team Lysløjpe M 5 47:59 86      
132 Finn Hansen     M 5 1:02:09 87      
133 SørenPetersen     M 5 1.02:19 88      
127 Mads Jensen   Hvalsø U15 M 5 ej mødt        
147 Henrik Hansen   Vindinge M 5 ej mødt        
18 Jørgen Mathiasen     M 5 ej mødt        
23 Kim Bindslev Andersen   Hvalsø Løbeklub M 5 ej mødt        
41 Ole Olsen   Tølløberne M 5 ej mødt        
68 Frants Mortensen   Korsør Atletik&Motion M 5 ej mødt        
                     
493 Jakob Schmidt   Hvalsø Løbeklub M 60+ 5 24:34 1      
151 Jørgen Ånæs   Roskilde M 60+ 5 25:37 2      
79 Aksel Andersen     M 60+ 5 26:30 3      
292 Boye Rosengaard     M 60+ 5 29:21 4      
333 Ole Svendsen     M 60+ 5 32:15 5      
209 Arne Markussen     M 60+ 5 32:44 6      
169 Knud Jensen    Hvalsø Løbeklub M 60+ 5 35:08 7      
109 Bent Løvschal   Team Halskov-Løvschal M 60+ 5 ej mødt        
                     
137 Clara Langer   Team Lysløjpen - Kids P1 5 30:56 1      
302 Naja Albertsen   Team Lysløjpen P1 5 31:28 2      
362 Olga Teglbjærg   Zorbas børn P1 5 31:28 3      
325 Anna Boserup     P1 5 35:36 4      
200 Laura Walther   Team Lysløjpen - Kids P1 5 35:55 5      
138 Alma Langer   Team Lysløjpen - Kids P1 5 37:04 6      
139 Karoline P. Nielsen   Team Lysløjpen - Kids P1 5 37:04 7      
156 Mira Fischer     P1 5 37:49 8      
108 Silje Halskov Ekelund   Team Lysløjpen Kids P1 5 41:02 9      
315 Clara Nissen   Team Lysløjpen - Kids P1 5 41:58 10      
201 Marie Walter   Team Lysløjpen - Kids P1 5 44:54 11      
359 Asta Røttig   Zorbas venner P1 5 46:31 12      
310 My Olsen   Team Lysløjpen - Kids P1 5 47:03 13      
135 Fie Petersen     P1 5 52:12 14      
136 Cille Petersen     P1 5 59:23 15      
130 Maja Persson     P1 5 1:02:09 16      
                     
65 Liv Cantby   Korsør Atletik&Motion P2 5 26:52 1      
215 Cecilie Senilk     P2 5 29:29 2      
142 Kamilla Rasmussen   Fremad Holbæk P2 5 29.34 3      
369 Johanne Hilkjær Lauridsen   Hvalsø Løbeklub P2 5 29:40 4      
308 Mitzi Olsen   Team Lysløjpen - Kids P2 5 30:29 5      
7 Emilie P. Engel   Team Lysløjpen Kids P2 5 30:33 6      
385 Rebekka Terp     P2 5 30:50 7      
363 Alma Klinte   Zorbas børn P2 5 31:25 8      
370 Amalie Hilkjær Lauridsen   Hvalsø Løbeklub P2 5 32:24 9      
54 Katrine Sørensen   KHIF Løb P2 5 33:40 10      
336 Anna Ramlov Hansen     P2 5 33:59 11      
195 Julie Allermann     P2 5 34:57 12      
346 Caroline Klarskov     P2 5 36:12 13      
181 Laura Bachman   Hvalsø Løbeklub P2 5 36:38 14      
163 Nynne Vedel     P2 5 38:22 15      
174 Chatrine Westh     P2 5 38:23 16      
171 Agnes Rahbek     P2 5 38:27 17      
22 Maria Panduro Olesen   Gadstrup Motion P2 5 39:02 18      
320 Alberte Bangsgaard   Elmely P2 5 40:21 19      
72 Johanne Petersen     P2 5 41:42 20      
15 Cecilie Friborg     P2 5 53:03 21      
226 Mie Ulrichsen     P2 5 59:30 22      
131 Ida Persson     P2 5 1:01:37 23      
146 Anna Hansen   Vindinge P2 5 ej mødt        
                     
297 Susanne Brathen     K 5 20:07 1      
141 Karina Rasmussen   Fremad Holbæk K 5 23:57 2      
341 Dorte Wied   Hvalsø Løbeklub K 5 25:33 3      
217 Maria Vestergaard     K 5 25:52 4      
188 Lisette Mønster     K 5 26:10 5      
223 Signe L. Sørensen     K 5 26:18 6      
347 Ditte Jørgensen     K 5 26:55 7      
322 Lotte Engell Nørregaard     K 5 27:23 8      
1 Helle Winther     K 5 28:02 9      
206 Ingela Johansen     K 5 28:05 10      
207 Sidsel Hansen     K 5 28:05 11      
27 Ann-Dorthe Zwisler   Hvalsø Løbeklub K 5 28:26 12      
231 Marianne Wolter     K 5 28:57 13      
351 Vivian Have     K 5 29:08 14      
229 Thessie Jensen     K 5 29:11 15      
328 Mette Christensen   Kr. Hyllinge K 5 29:14 16      
57 Stine Helmer Olsen     K 5 29:22 17      
60 Line Stilborg     K 5 29:25 18      
216 Heidi Senik     K 5 29:30 19      
4 Cecilie Arnkjær     K 5 29:36 20      
357 Simone Jensen     K 5 29:42 21      
52 Lisbeth Due     K 5 29:44 22      
312 Linda Due Larsen   Tølløberne K 5 29:45 23      
59 Ditte Marie Schougaard     K 5 29:55 24      
377 Helle Hansen     K 5 29:59 25      
228 Anne Lise Loch-Lorenzen     K 5 30:09 26      
47 Lisa Lund Christensen   KHIF K 5 30:20 27      
58 Linda Christensen     K 5 30:24 28      
354 Tanja Andersen     K 5 30:31 29      
183 Berit Hansen     K 5 30:49 30      
384 Kitt Terp     K 5 30:54 31      
55 Signe Sørensen   KHIF Løb K 5 30:55 32      
376 Anne Sofie Olesen     K 5 30:59 33      
43 Helle Fournaise   Tølløberne K 5 30:59 34      
70 Charlotte Schreiner     K 5 31:07 35      
61 Pia Ravn     K 5 31:19 36      
364 Thea Teglbjærg   Zorbas Kone K 5 31:31 37      
81 Sine Pedersen     K 5 31:35 38      
111 Inger Jessen     K 5 31:36 39      
161 Pernille Gylstorff   Kr. Hyllinge K 5 31:37 40      
286 Gitte Krogh Madsen   OK Roskilde K 5 31:37 41      
63 Hanne Møller Jensen   OK Roskilde K 5 31:38 42      
28 Helle Søgaard Petersen     K 5 31:40 43      
373 Ellen Winther Mortensen   Hvalsø OK K 5 31:43 44      
187 Trine Jørgensen   Hvalsø Løbeklub K 5 32:08 45      
318 Iben Bangsgaard   Elmely K 5 32:08 46      
375 Mette Olesen     K 5 32:09 47      
500 Annemette Albertsen   Team Lysløjpen K 5 32:12 48      
340 Christina Volder   IK Hellas K 5 32:17 49      
371 Jane Hilkjær Lauridsen   Hvalsø Løbeklub K 5 32:27 50      
327 Lene Jensen   Hvalsø Løbeklub K 5 32:45 51      
154 Stine Opfeldt     K 5 33:08 52      
185 Sonja Klausen     K 5 33:20 53      
317 Lina Justesen     K 5 33:41 54      
44 Tina Thomasen   KHIF K 5 33:41 55      
319 Pauline Bangsgaard   Elmely K 5 33:45 56      
12 Henny Maj Rasmussen   Hvalsø Løbeklub K 5 34:08 57      
381 Malene Ambus    Hvalsø Løbeklub K 5 34:21 58      
194 Rikke Allermann     K 5 34:23 59      
162 Anette Rhode   Hjerte Foreningen K 5 34:26 60      
352 Anita Andersen     K 5 34:39 61      
148 Bente Kjer     K 5 34:44 62      
149 Kirsten Lindeman     K 5 34:47 63      
198 Lene Hansen     K 5 34:48 64      
287 Tina D. Christensen   Hvalsø Løbeklub K 5 34:54 65      
379 Charlotte Nylander     K 5 35:04 66      
2 Lisbeth Løvendahl   Hvalsø Løbeklub K 5 35:06 67      
152 Helle Borchersen   Roskilde K 5 35:24 68      
180 Lea Jensen   Hvalsø Løbeklub K 5 35:34 69      
326 Charlotte Boserup     K 5 35:38 70      
218 Britta Vestergaard     K 5 35:50 71      
144 Josefine Kandler     K 5 35:54 72      
345 Dorte Klarskov     K 5 36:06 73      
289 Joan Damm   Hvalsø Løbeklub K 5 36:06 74      
36 Helle Sørensen   Tølløberne K 5 36:21 75      
37 Birgitte Olsen   Tølløberne K 5 36:22 76      
981 Anita Sleby   Tølløberne K 5 36:25 77      
192 Charlotte Schiødt     K 5 36:46 78      
39 Birgitte Bertram   Tølløberne K 5 37:18 79      
291 Anne-Lise Pedersen     K 5 37:43 80      
365 Tina Paulsen   Hvalsø Løbeklub K 5 40:02 81      
293 Kirsten Hagelund   Hvalsø Løbeklub K 5 40:19 82      
40 Hanne Præstholm   Tølløberne K 5 40:20 83      
107 Rikke Halskov-Jensen   Team Lysløjpen Kids K 5 41:03 84      
74 Tina Petersen     K 5 41:42 85      
316 Tania Nissen   Team Lysløjpen K 5 41:59 86      
356 Irene Bergfort   Hvalsø Løbeklub K 5 43:15 87      
202 Anne Grethe Kjer   Team Lysløjpen K 5 44:57 88      
360 Anna Røttig   Zorbas venner K 5 46:30 89      
306 Camilla Olsen   Team Lysløjpen K 5 47:03 90      
358 Alberte Jensen     K 5 47:16 91      
494 Sisse Juncker   Hvalsø Løbeklub K 5 48:58 92      
227 Pia Ulrichsen     K 5 59:48 93      
129 Bitten Persson     K 5 1:00:46 94      
134 Kari Petersen     K 5 1:01:11 95      
222 Henriette Rosendahl     K 5 1:04:42 96      
13 Dorthe Murphy     K 5 ej mødt        
17 Gitte Mathiasen     K 5 ej mødt        
35 Annette Ciraklar   Svogerslev IF K 5 ej mødt        
38 Henriette Cadovius   Tølløberne K 5 ej mødt        
49 Hanne Simoni     K 5 ej mødt        
56 Tine Louise Petersen     K 5 ej mødt        
294 Lene Klærke     K 5 ej mødt        
                     
334 Inge Jørgensen     K 60+ 5 27:46 1      
32 Grethe R Hansen   Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 33:19 2      
75 Kirsten Roed     K 60+ 5 41:30 3      
33 Lisa Lund   Kr. Hyllinge K 60+ 5 ej mødt        
80 Birthe Halskov-Jensen   Team Halskov-Løvschal K 60+ 5 ej mødt        
                     
196 Lars Jensen     W 5 43:44 1      
220 Ellen Andersen     W 5 46:17 2      
232 Klaus Nielsen     W 5 46:18 3      
14 Debbie Lundberg     W 5 53:02 4