Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011

Hvalsøløbet 31. december - Resultater 10 km

Har du rettelser, så kontakt Karoline

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering   Klassebeskrivelse:
960 William Lauritsen   Hvalsø Løbeklub D1 10 56:45 1   D1 Drenge optil 10 år
921 Anders Krogh Madsen   OK Roskilde D1 10 1:01:16 2   D2 Drenge fra 11-15 år
954 Bertram H. Mertens     D1 10 1:25:26 3   M Mænd
                  M 60+ Mænd fra 60 år
654 Thor Lykke Sørensen     D2 10 44:24 1   P1 Piger optil 10 år
644 Frederik Keinicke   Kr. Såby D2 10 53:13 2   P2 Piger  fra 11-15 år
922 Rasmus Krogh Madsen   OK Roskilde D2 10 55:29 3   K Kvinder
978 Malthe Enevoldsen   RIMO D2 10 57:35 4   K 60+ Kvinder fra 60 år
964 Mathias Lindbek     D2 10 59:17 5   W Powerwalk
966 Jacob Jørgensen     D2 10 1:02:53 6      
634 Victor Flyvholm     D2 10 1:16:00 7      
                     
900 Jacob Kronow   Team Høkmann Sport M 10 39:47 1      
912 Michael Rasmussen   THS M 10 40:34 2      
582 Morten Rosenbak   Lejre Night Runners M 10 40:40 3      
635 Lars Lohmann   Lejre Night Runners M 10 41:15 4      
918 Søren Jessen     M 10 41:31 5      
902 Viktoras Drungilas   Starta M 10 42:22 6      
806 Ole Schelde   Team Lysløjpen M 10 42:49 7      
813 Jonas Thyregod   Lysløjpen M 10 42:51 8      
976 Steffen Nedergård   Tølløberne M 10 43:01 9      
919 Michael Kreiberg     M 10 43.22 10      
939 Kenneth Jes Andersen   Hvalsø Løbeklub M 10 43:30 11      
600 Rene Ciraklar   IK Hellas M 10 43:50 12      
599 Tom Hansen   TRI 4 M 10 43:54 13      
994 Michael Lumholt   Lejre Night Runners M 10 44:18 14      
979 Laurits Enevoldsen   RIMO M 10 44:25 15      
646 Steen Sørensen   Tølløberne M 10 44:39 16      
652 Anders Winther   Hvalsø Orienrering M 10 44:42 17      
573 Jan Lindved Kristensen   Lejre Night Runners M 10 44:55 18      
901 Martin Christtreu   Team Lysløjpen M 10 44:57 19      
915 Bo Toftmann   Lejre Night Runners M 10 45:00 20      
904 Bo Berlin     M 10 45:21 21      
807 Gert Olesen   Rimo M 10 45:27 22      
899 Per Jensen     M 10 45:28 23      
636 Ole Madsen   Rimo M 10 45:33 24      
987 Carsten Lundegaard   Tølløberne M 10 45:37 25      
980 Tommy Davis   Lejre Night Runners M 10 45:40 26      
653 Mogens Hedengran   Hvalsø Løbeklub M 10 45:44 27      
815 Kim Lock-Lorenzen   Rimo M 10 46:04 28      
592 Jørgen Krogh   OK Roskilde M 10 46:16 29      
591 Charles Sørensen   Hvalsø Løbeklub M 10 47:09 30      
903 Jon Bøgelund     M 10 47:11 31      
890 Steffen Holmann Olsen     M 10 47:19 32      
570 Jesper Michelsen   Lejre Night Runners M 10 47:21 33      
812 Jan Ellefsen   Lysløjpen M 10 47:28 34      
931 Karsten Nør-Pedersen   Hvalsø Løbeklub M 10 47:30 35      
911 Jan Skovrind   Hvalsø Løbeklub M 10 47:37 36      
597 John Pedersen     M 10 47:48 37      
639 Peter Hertel     M 10 48:00 38      
820 Jacob Grande   Hvalsø Løbeklub M 10 48:23 39      
645 Jonas Friis   Tølløberne M 10 48:28 40      
640 Jimmy Lauriosen   Haslev Løbeklub M 10 48:32 41      
596 Bent Jensen   Fagi M 10 48:43 42      
917 Hans Jessen     M 10 48:49 43      
818 Andy Larsen     M 10 48:53 44      
996 Claus Pedersen   OK Roskilde M 10 49:00 45      
943 Jesper Lassen     M 10 49:05 46      
982 Jack Brandenburg   Tølløberne M 10 49:14 47      
932 Mads Christiansen   Hvalsø Løbeklub M 10 49:20 48      
804 Carsten Scheiblein   Hvalsø Løbeklub/Lysløjpen M 10 49:28 49      
934 Claus Christiansen   Hvalsø Løbeklub M 10 49:32 50      
894 Tommy M. Nielsen   Team Lysløjpen M 10 49:51 51      
571 Bent Kolt   Tølløberne M 10 49:53 52      
961 Henrik Christiansen   Såby Skog M 10 50:07 53      
819 John Christensen   Elmely M 10 50:09 54      
916 Rasmus Wied Petersen   Hvalsø Løbeklub M 10 50:12 55      
995 Morten Larsen   Roskilde Tri M 10 50:19 56      
910 Jan Brøndum     M 10 50:23 57      
624 Anders Bak Sørensen     M 10 50:24 58      
965 Peter Lindbek     M 10 50:24 59      
802 Keld Solmer Hansen   Hvalsø Løbeklub M 10 50:30 60      
898 Steen Jensen     M 10 50:35 61      
998 Mads Andersen   Hvalsø Løbeklub M 10 51:23 62      
577 Lars Søby     M 10 51:29 63      
957 Carsten Jørgensen   Hvalsø Løbeklub M 10 51:32 64      
905 Thomas Ibsen   Lejre Night Runners M 10 51:38 65      
638 Morten Westby     M 10 51:41 66      
584 Thomas Toft     M 10 51:46 67      
803 Peter Sørensen   HLMK M 10 52:04 68      
891 Claus Langer   Team Lysløjpen M 10 52:18 69      
948 Nicolai Leghart     M 10 52:22 70      
907 Torben Christensen     M 10 52:27 71      
968 Michael Leth Jess   OK Roskilde M 10 52:29 72      
967 Søren Andersen   Hvalsø Løbeklub M 10 52:33 73      
895 Finn Malmos   Hvalsø Løbeklub M 10 52:40 74      
935 Stig Schreiner     M 10 52:44 75      
975 Rene Christensen   Kr. Hyllinge M 10 53:03 76      
962 Kasper Kerndrup   Såby Skog M 10 53:16 77      
816 Sune Rasmussen   Rimo M 10 53:31 78      
974 Søren Lassen    DJH 94 M 10 53:38 79      
889 Lars Juncker   Hvalsø Løbeklub M 10 53:39 80      
809 Klaus Würtz     M 10 53:42 81      
619 Martin Larsen     M 10 53:47 82      
657 Jesper Rasmussen     M 10 53:49 83      
566 Søren Toft Nielsen   Hvalsø Løbeklub M 10 53:53 84      
641 Ole Nielsen     M 10 54:07 85      
586 Henrik Lundberg     M 10 54.15 86      
937 Malte Møller Andersen     M 10 54:54 87      
938 Mads Møller Andersen     M 10 54:59 88      
977 Jens Enevoldsen   RIMO M 10 55:23 89      
983 Mogens Petersen   Tølløberne M 10 55:26 90      
817 Per Aagesen     M 10 55:27 91      
625 Niels Madsen     M 10 55:39 92      
585 Thommas Mathisen     M 10 55:44 93      
973 Søren Dietrichsen   DJH 94 M 10 56:17 95      
647 Michael Hansen   Elmely M 10 56:21 96      
908 Rene Hansen     M 10 56:27 97      
568 René Andersen   Hvalsø Løbeklub M 10 56:41 98      
992 Claus Vesterlyng   Tølløberne M 10 57:32 99      
589 Tom Birch Christiansen   Hvalsø Løbeklub M 10 57:33 100      
989 Leif Kildeby   Tølløberne M 10 57:33 101      
909 Martin Aagesen     M 10 57:44 102      
630 Kenneth Krogh Andersen Team Lysløjpen M 10 57:54 103      
629 Nikolaj Bock   Gevninge Godfathers M 10 58:01 104      
944 Christoffer Harbelund     M 10 58:43 105      
999 Lars Olsen    OK Roskilde M 10 59:01 106      
946 Dennis Madsen     M 10 59:12 107      
594 Morten Bonde   RIMO M 10 59:19 108      
583 Lasse Rasmussen     M 10 59:24 109      
990 Morten Skærbæk   Tølløberne M 10 59:30 110      
952 Niels Fribo     M 10 59:36 111      
941 Jesper Balslev     M 10 59:41 112      
810 Rasmus Würtz     M 10 59:43 113      
906 Lars Møller     M 10 59:48 114      
945 Carsten Krall     M 10 1:00:00 115      
887 Ole Morsing     M 10 1:00:01 116      
580 Leigh Murphy   Novo Gruppens Løbeklub M 10 1:00:15 117      
642 Bjørn Østerild   Hvalsø Løbeklub M 10 1:00:45 118      
914 David Smilsen     M 10 1:01:29 119      
811 Bubby Jacobsen   Hvalsø Løbeklub M 10 1:02:02 120      
590 Jens Olesen   Hvalsø Løbeklub M 10 1:02:50 121      
958 Tino Jørgensen   Hvalsø Løbeklub M 10 1:03:01 122      
991 Søren Fournaise   Tølløberne M 10 1:03:14 123      
631 Henrik Christensen   Hvalsø Løbeklub M 10 1:03:30 124      
627 Theis Madsen     M 10 1:03.43 125      
947 Søren Andersen     M 10 1:04:15 126      
658 Bastian Pedersen     M 10 1:04:32 127      
986 Dennis Nielsen   Tølløberne M 10 1:04:40 128      
893 Kristian Emborg   Team Lysløjpen M 10 1:04:43 129      
953 Peter Kirkegaard     M 10 1:06:03 130      
626 Asbjørn Madsen     M 10 1:06.19 131      
620 Michael Emborg     M 10 1:07:02 132      
598 Mikkel Halgren Pedersen     M 10 1:07:45 133      
896 Mads Hensrik     M 10 1:08:43 134      
633 Morten Flyvholm     M 10 1:25:25 135      
956 Brian M. Rasmussen     M 10 1:29:46 136      
541 Per Winther     M 10 ej mødt        
542 Johnny Esbensen     M 10 ej mødt        
572 Morten Zwergius   Lejre Night Runners M 10 ej mødt        
928 Steen Axelsen     M 10 ej mødt        
936 Per Arne Olsen   TIK løberne M 10 ej mødt        
949 André Andersen   Hvalsø Løbeklub M 10 ej mødt        
                     
993 Nils Sonqvist   RIMO M 60+ 10 55:46 1      
801 Mogens Dalsgaard   Hvalsø Løbeklub M 60+ 10 56:43 2      
897 Tommy Pedersen     M 60+ 10 58:22 3      
643 Ingolf Jørgensen     M 60+ 10 1:01:41 4      
651 Finn Mogensen     M 60+ 10 1:03:53 5      
926 Jens Damsgaard     M 60+ 10 ej mødt        
927 Frank co/Klærke     M 60+ 10 ej mødt        
972 Ernst Theill     M 60+ 10 ej mødt        
                     
955 Luna T. Mertens     P1 10 1:25:27 1      
                     
632 Emilie Sørensen   Hvalsø Løbeklub P2 10 1:03:07 1      
621 Ida Emborg     P2 10 1:16:00 2      
                     
920 Hanne Jessen     K 10 44:42 1      
930 Rikke Larsen   Marathon Sport K 10 45:01 2      
925 Anni Vedel   KHIF løb K 10 46:40 3      
595 Anne Marie Lyngbye   Hvalsø Løbeklub K 10 48:43 4      
952 Eva Gjessing   Himmeløverne K 10 49:04 5      
622 Tine Mørkeberg     K 10 50:39 6      
506 Dia Fleming   Hvalsø Løbeklub K 10 53:53 7      
940 Stine Post     K 10 54:02 8      
628 Christina Vestergaard     K 10 54:52 9      
814 Eva Pelsen   Lysløjpen K 10 55:36 10      
950 Pernille Hansen   Hvalsø Løbeklub K 10 55:59 11      
959 Pia Lauritsen   Hvalsø Løbeklub K 10 57:13 12      
578 Heidi Frost Pedersen     K 10 57:47 13      
913 Lisbeth Street   Rimo K 10 58:03 14      
808 Runa Andersen   Rimo K 10 58:07 15      
942 Annette Ilsøe     K 10 58:09 16      
45 Lotte Clement Hanson   KHIF K 10 58:20 17      
637 Pernille Westh   KHIF Løb K 10 58:34 18      
579 Susanne M. Baden   RIMO K 10 58:58 19      
888 Lene Kempf     K 10 1:00:04 20      
587 Kirsten Haugegaard     K 10 1:01:29 21      
997 Carina Meyer   OK Roskilde K 10 1:01:40 22      
655 Tine Nielsen     K 10 1:01:45 23      
656 Lone Pedersen     K 10 1:01:47 24      
970 Lise Korshøj     K 10 1:02:03 25      
649 Rocio Andersen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:02:19 26      
648 Lone Carstensen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:02:20 27      
650 Jette Bay Smidt     K 10 1:04:09 28      
565 Helle Pedersen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:05:17 29      
984 Lotte Olsen   Tølløberne K 10 1:05:50 30      
805 Jytte Pihl Nielsen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:07:03 31      
593 Birgitte Schmidt   Hvalsø Løbeklub M 10 1:07:45 32      
567 Karin Andersen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:08:44 33      
929 Merethe Jørgensen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:09:08 34      
581 Majbritt Castella     K 10 1:09:25 35      
985 Helle Burn   Tølløberne K 10 1:09.25 36      
988 Gitte Hahn Petersen   Tølløberne K 10 1:11:23 37      
924 Pernille Flamand   Hvalsø Løbeklub K 10 1:11:30 38      
569 Laila Simonsen   Hvalsø Løbeklub K 10 ej mødt        
933 Sabine Wengel Eilertsen   Tølløberne K 10 ej mødt        
951 Julie Gjessing Terkildsen     K 10 ej mødt        
                     
971 Jane Theill     K 60+ 10 1:02:08 1