Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 9. juni - Resultater 5 km

Har du rettelser, så kontakt Karoline

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering   Klassebeskrivelse:
248 Noah Cantby   Korsør D1 5 30:32 1   D1 Drenge optil 10 år
243 Frederik Engberg Jacobsen     D1 5 48:46 2   D2 Drenge fra 11-15 år
251 Joahnnes Vibe Utzon     D1 5 50:06 3   M Mænd
250 Valdemar Vibe Utzon     D1 5 50.36 4   M 60+ Mænd fra 60 år
                  P1 Piger optil 10 år
16 Rasmus Kristensen 15 Korsør D2 5 17:42 1   P2 Piger  fra 11-15 år
279 Thor Lykke Sørensen   IK Hellas D2 5 18:53 2   K Kvinder
6 Louis Cantby 11 Korsør D2 5 19:18 3   K 60+ Kvinder fra 60 år
350 Jacob Jørgensen   Hvalsø Løbeklub D2 5 21:32 4   W Powerwalk
366 Mathias Nielsen     D2 5 25:03 5      
271 Christopher Walling Toft     D2 5 25:56 6      
272 Nicolai Walling Toft     D2 5 29:24 7      
318 Mathias Larsen     D2 5 31:35 8      
                     
256 Claus Olsen   Team Lysløjpen M 5 18:38 1      
265 Jens Møller-Munkøe   Lejre Night Runners M 5 18:44 2      
245 Christian Engberg Jacobsen   Lejre Night Runners M 5 18:57 3      
345 Lasse Wärme Mygind Hansen   Team Lysløjpen M 5 19:00 4      
238 John Sørensen   Korsør M 5 19:23 5      
280 Bjørn Lykke Lykke Sørensen     M 5 19:56 6      
40 Per Cantby   Korsør M 5 20:21 7      
53 Frants Mortensen   Korsør M 5 20:45 8      
273 Mikkel Schmidt     M 5 21:50 9      
239 Dennis Kristensen   Korsør M 5 22:47 10      
344 Flemming Birck Pedersen   Hvalsø Løbeklub M 5 23:20 11      
322 Claus Dilling   Hvalsø Løbeklub M 5 26:32 12      
249 Steffen Källstrøm     M 5 27:04 13      
269 Morten Toft     M 5 27:54 14      
329 John Vennevald     M 5 28:21 15      
308 Klaus Svane     M 5 28:23 16      
336 Claus Skovsø Petersen     M 5 29:09 17      
335 Jesper Nørgaard     M 5 29:28 18      
364 Peter Olesen   Hvalsø Løbeklub M 5 32:05 19      
286 Allan Ørslund   Hvalsø Løbeklub M 5 32:09 20      
261 Carsten Jensen   Hvalsø Løbeklub M 5 32:48 21      
326 Flemming Olsen     M 5 32:56 22      
327 Henrik Bjørn Nielsen     M 5 34:48 23      
365 Jan Ravnkilde   KHIF løb M 5 38:26 24      
278 Troels Havgaard     M 5 52:19 25      
284 Brian Damsgaard     M 5 1:06:53 26      
                     
313 Knud Jensen 60+   M 60+ 5 32:44 1      
332 Søren Andersen 60+ Hvalsø Løbeklub M 60+ 5 32:45 2      
302 Carsten Jensen 60+ Hvalsø Løbeklub M 60+ 5 33:43 3      
312 Pius Hungerbühler 60+ Borup Løbeklub M 60+ 5 33:50 4      
                     
357 Nynne Jakobsen     P1 5 26:53 1      
358 Mejse Jakobsen     P1 5 34:21 2      
282 Silje Wind Damsgaard 4   P1 5 1:06:52 3      
                     
10 Liv Cantby 13 Korsør P2 5 23:22 1      
342 Sofie Wied   Hvalsø Løbeklub P2 5 25:25 2      
339 Benedikte Mahlert     P2 5 25:50 3      
307 Emma Schmidt Hansen     P2 5 26:07 4      
319 Mie Kjærholt     P2 5 26:09 5      
321 Amalie Dilling   Hvalsø Løbeklub P2 5 28:12 6      
320 Caroline Dilling   Hvalsø Løbeklub P2 5 29:09 7      
340 Caroline Mahlert     P2 5 33:29 8      
                     
311 Karina Rasmussen   Atletikforeningen Fremad Holbæk K 5 23:40 1      
240 Signe Soja Hansen     K 5 24:13 2      
343 Dorthe Wied   Hvalsø Løbeklub K 5 24:16 3      
315 Line Slott     K 5 25:31 4      
337 Nanna Cilia Mortensen     K 5 25:38 5      
281 Signe Lykke Sørensen     K 5 25:50 6      
285 Ida Strange     K 5 26:37 7      
314 Jette Slott   Hvalsø Løbeklub K 5 26:47 8      
274 Lisbeth Nielsen     K 5 27:00 9      
264 Linda Due Larsen   Hvalsø Løbeklub K 5 27:01 10      
263 Lisbeth Due   Hvalsø Løbeklub K 5 27:33 11      
275 Heidi Rasmussen     K 5 27:38 12      
309 Signe Svane     K 5 28:20 13      
363 Maja Yrsa Andresen     K 5 29:05 14      
349 Trine Jørgensen   Hvalsø Løbeklub K 5 29:06 15      
338 Joan Andersen   Hvalsø Løbeklub K 5 29:21 16      
260 Nadia Musleh   Hvalsø Løbeklub K 5 29:37 17      
362 Kirsten Pedersen   Team Lysløjpen Women K 5 30:50 18      
334 Ulla Sønderskov Larsen     K 5 31:02 19      
277 Michella Jensen     K 5 31:05 20      
324 Birgit Buch Jensen     K 5 31:13 21      
259 Anja Bochardt     K 5 31:15 22      
306 Lene Schmidt Hansen     K 5 31:35 23      
317 Jenni Nielsen     K 5 31:36 24      
310 Lene Jensen   Hvalsø Løbeklub K 5 31:39 25      
348 Julie Holm Roesgaard     K 5 31:57 26      
258 Zahra Mimadpour     K 5 32:00 27      
355 Mette Backman   Hvalsø Løbeklub K 5 32:07 28      
323 Sidsel Buch Henriksen     K 5 32:14 29      
360 Gete Bjerring   Hvalsø Løbeklub K 5 32:16 30      
353 Henny Mai Rasmussen   Hvalsø Løbeklub K 5 32:23 31      
303 Lea Jensen   Hvalsø Løbeklub K 5 32:28 32      
356 Lajla Andersen   Hvalsø OK K 5 32:36 33      
352 Christina Linder-Madsen   Hvalsø Løbeklub K 5 32:44 34      
267 Ulla Halkjær   Hvalsø Løbeklub K 5 32:56 35      
254 Vibeke Freiberg   Løbeklubben på Facebook K 5 33:23 36      
253 Hanne Vilmann   Løbeklubben på Facebook K 5 33:24 37      
305 Anita Sleby   Tølløberne K 5 33:46 38      
341 Nina Mahlert     K 5 33.54 39      
361 Joan Damm     K 5 34:09 40      
359 Britt Jakobsen     K 5 34:20 41      
241 Helle Sørensen   Tølløberne K 5 34:26 42      
351 Britta Vestergaard   Hvalsø Løbeklub K 5 34:28 43      
242 Neel Zacho Vestergaard   Tølløberne K 5 34:29 44      
287 Anne Nielsen     K 5 34:32 45      
316 Birgitte Kylmann     K 5 34:55 46      
270 Janni Walling Toft     K 5 35:11 47      
276 Heidi Teichert     K 5 35:17 48      
268 Christina Halkjær   Hvalsø Løbeklub K 5 35:23 49      
347 Lotte Hirtsø Clausen   Hvalsø Løbeklub K 5 35:55 50      
330 Jeanette Vennervald     K 5 36:18 51      
354 Lajla Knudsen     K 5 36:25 52      
333 Gitte Starensø Mathiasen   Tølløberne K 5 36:40 53      
266 Annika Thaysen     K 5 38:10 54      
257 Vera Isaksen   Hvalsø Løbeklub K 5 40:05 55      
246 Annelene Clausen     K 5 40:27 56      
346 Vibeke Damkjær   Hvalsø Løbeklub K 5 41:34 57      
325 Ninna Bjørn Olsen     K 5 41:41 58      
244 Lotte Engberg Jacobsen     K 5 48:51 59      
328 Charlotte Guldbrandt     K 5 49:12 60      
252 Helle Vibe Utzon     K 5 51:27 61      
283 Mette Harck Wind     K 5 1:06:54 62      
                     
262 Mie Due Larsen 60+ Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 31:26 1      
301 Bente Pollas 60+ Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 32:08 2      
331 Bente Andersen 60+ Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 34:56 3      
247 Ulla Kjær 60+   K 60+ 5 37:08 4      
304 Kirsten Roed 60+ Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 41:51 5      

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha