Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 9. juni - Resultater 10 km

Har du rettelser, så kontakt Karoline

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering   Klassebeskrivelse:
367 Frede Rasmussen 12 Hvalsø Løbeklub D2 10 1:01:00 1   D1 Drenge optil 10 år
643 Magnus Albertsen   Team Lysløjpen Kids D2 10 1:05:23 2   D2 Drenge fra 11-15 år
                  M Mænd
644 Lars Karlsen   Hvalsø Løbeklub M 10 39:30 1   M 60+ Mænd fra 60 år
623 Morten Rosenbak   Lejre Night Runners M 10 39:41 2   P1 Piger optil 10 år
601 Mikkel Justesen   Hvalsø Løbeklub M 10 39:54 3   P2 Piger  fra 11-15 år
621 Brian Madsen   RIMO M 10 41:28 4   K Kvinder
605 Peter Burchardt   Hvalsø Løbeklub M 10 41:39 5   K 60+ Kvinder fra 60 år
637 Karsten Nør-Pedersen   Hvalsø Løbeklub M 10 44:34 6   W Powerwalk
614 Bjørn Jensen   RIMO M 10 45:15 7      
631 Casper Schmidt     M 10 45:17 8      
899 Rasmus Soja Hansen     M 10 47:04 9      
611 Bjarne Knudsen     M 10 48:35 10      
630 Henrik Schmidt     M 10 48:52 11      
650 Jørgen Kristoffersen   MTB Devils M 10 49:17 12      
604 John Øllgaard Jensen   Løb For Livet M 10 49:27 13      
619 Finn Malmos   Hvalsø Løbeklub M 10 49:57 14      
640 Uffe Jensen   Team Lysløjpen M 10 50:18 15      
608 Jonathan McCarthy     M 10 50:28 16      
638 Bo Backman   Team Lysløjpen M 10 50:37 17      
629 Finn Hansen   Fløng Kondi M 10 51:44 18      
616 Simon Lincoln   Hvalsø Løbeklub M 10 52:16 19      
627 Claus von Bülow   Team Lysløjpen M 10 53:07 20      
607 Nicklas Kyhn     M 10 54:09 21      
652 Mohammad Farhadi     M 10 54.10 22      
606 Claus Risager Hansen     M 10 54:21 23      
609 Leif Kildeby Nielsen   Tølløberne M 10 54:28 24      
636 René E. Andersen   Hvalsø Løbeklub M 10 54:55 25      
653 Behrouz Ahmadi     M 10 56:29 26      
626 Steen Hansen     M 10 56:54 27      
622 Klaus Jørgensen   KHIF Løb M 10 57:27 28      
628 Jørgen H. Jensen     M 10 59:34 29      
651 Dennis Rasmussen   Hvalsø Løbeklub M 10 1:01:00 30      
602 Asger Vestergaard   Tølløberne M 10 1:02:49 31      
633 Jørgen Wasmann Hansen   P.I. M 10 1:03:31 32      
641 Christian Albertsen   Team Lysløjpen M 10 1:05:24 33      
625 Martin Hansen     M 10          
                     
900 Mogens Hedengran 60+ Hvalsø Løbeklub M 60+ 10 43:15 1      
603 Jan Benny Larsen 62 Hvalsø Løbeklub M 60+ 10 53:58 2      
615 Hans Jørgen Hansen 60+ RIMO M 60+ 10 58:29 3      
618 Preben Skov Petersen 60+ Viby Løbeklub M 60+ 10 1:00:45 4      
632 Arne Markussen 60+   M 60+ 10 1:06:18 5      
                     
647 Olivia Lincoln   Hvalsø Løbeklub K 10 48.11 1      
635 Jeanie McAleer Elkjær   Hvalsø Løbeklub K 10 51:13 2      
634 Helle Bengtsen   Degnemoseløberen K 10 52:51 3      
600 Helle B. Burn   Tølløberne K 10 54:46 4      
610 Belinda Toftehøj     K 10 55:23 5      
649 Mette Køhler     K 10 55:59 6      
648 Eva Kocsis   Hvalsø Løbeklub K 10 56:45 7      
642 Annemette Albertsen   Team Lysløjpen Women K 10 57:36 8      
901 Helle Pedersen   Hvalsø Løbeklub K 10 58:25 9      
617 Lisbeth Nielsen   Viby Løbeklub K 10 1:01:03 10      
639 Jytte Pihl Nielsen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:01:07 11      
624 Rikke L Jacobsen   Hvalsø Løbeklub K 10 1:01:48 12      
620 Birgitte Schmidt   Hvalsø Løbeklub K 10 1:04:51 13      
613 Susan Thuesen     K 10 1:29:30 14      
612 Jette Olesen     K 10 1:29:33 15      
                     
645 Malene Boesgaard   Viby Løbeklub W 10 1:18:14 1      
646 Anne Mette Hansen   Viby Løbeklub W 10 1:18:15 2      

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha