Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december 2013 - Resultater 5 km

Tidstagning til Hvalsøløbet er baseret på at vi registrerer en tid pr løber ved målgang, løberne ledes gennem målslusen, hvor det er vigtigt de holder deres plads i linien, for til sidst at aflevere nummerslip ved udgangen.

Dagens høje deltagerantal gav en del uro og udfordringer i målslusen. Derfor kan fejl og mangler i resultatlisten eventuelt forekomme. Vi beklager!

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

 

Startnummer Navn Evt klub Klasse Tid Placering   Klassebeskrivelse:
293 William Lauritsen Elmely Løbeklub D1 22:23 1   D1 Drenge optil 10 år
128 Lucas Jeppesen Korsør AM D1 22:27 2   D2 Drenge fra 11-15 år
357 Tobias Feldborg Nielsen   D1 24:30 3   M Mænd
371 Mikkel Ramskov Larsen   D1 26:30 4   M 60+ Mænd fra 60 år
52 Christian Andersen Fornaise Tølløberne D1 26:31 5   P1 Piger optil 10 år
397 Viktor Lundgren   D1 27:48 6   P2 Piger  fra 11-15 år
338 Sander Rønne   D1 28:04 7   K Kvinder
2 Thor Davis Lejre Night Runners D1 28:31 8   K 60+ Kvinder fra 60 år
106 Phillip Kofoed Lejre Night Runners D1 28.32 9   W Powerwalk
309 Emil Hansen Vindinge D1 29:37 10      
375 Mads Sørensen   D1 29:49 11      
103 August Lau Almstrup Roskilde Roklub D1 30:11 12      
308 Daniel Hansen Vindinge D1 31:46 13      
444 Aksel Toftmann Christensen   D1 31:55 14      
234 Mathias Jung Løvholt Team Landevejshøjen D1 32:47 15      
237 Hallfdan Ulrik Engvang Mortensen   D1 32:50 16      
277 Mikkel Schiødt KHIF Løb D1 34:19 17      
46 Saxo Løvendahl Hvalsø Løbeklub D1 34:22 18      
94 Ture Halskov Ekelund Lysløjpen Kids D1 35:00 19      
141 Kalle Rasmussen   D1 35:05 20      
295 Markus Lund KHIF D1 35:14 21      
336 Sophus Rahbek Lyndby Yacht Club D1 35:21 22      
72 Daniel Meyer Jørgensen Team Baunemosen D1 35:36 23      
310 Mikkel Viggo Hansen Halmstykket D1 37:16 24      
301 Jacob Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub D1 37:24 25      
441 Malte Storgaard   D1 37:24 26      
448 Oscar Storgaard   D1 37:31 27      
206 Axel Borberg Aarby   D1 40:10 28      
274 August Bovbjerg Sørensen   D1 40:11 29      
290 Mikkel Ravneberg Larsen   D1 40:20 30      
233 Andrea Jung Løvholt Team Landevejshøjen D1 42:50 31      
468 Simon Køhler   D1 44:18 32      
278 Christian Schiødt KHIF Løb D1 44:24 33      
216 Aidan Kitchen Kitchen Runners D1 50:25 34      
                 
154 Tobias Møller Saksun Hvalsø Løbeklub D2 19:58 1      
199 Benjamin Eriksson Allerslev Skole D2 21:26 2      
227 Jacob Jørgensen Hvalsø Løbeklub D2 22:18 3      
105 William Kofoed Lejre Night Runners D2 22:38 4      
352 Rumle Vedel IK Hellas D2 23:01 5      
392 Anders Midtgaard   D2 23:51 6      
32 Victor Hjøllund Petersen   D2 24:06 7      
40 Gustav Næs Hvalsø Løbeklub D2 25:02 8      
386 Mathias Voergaard Nielsen   D2 25:11 9      
163 Anders Lyngesen   D2 25:19 10      
149 Markus Sterup Møller Bagsværd D2 25:21 11      
178 Marcus Olsen Team Lysløjpen Kids D2 25:27 12      
396 Magnus Lundgren   D2 25:34 13      
263 Albert Liken   D2 26:23 14      
45 Andreas Foverskov Holbæk Svømmeklub D2 26:25 15      
209 August Petersen   D2 26:27 16      
90 Ludvig Scheibelein Hvalsø Løbeklub D2 27:08 17      
247 August Brandt   D2 27:09 18      
160 Mads Albertsen Team Lysløjpen Kids D2 28:21 19      
159 Magnus Albertsen Team Lysløjpen Kids D2 28:26 20      
25 Miklos Rosenbak Bojsen_Møller Lejre Night Runners D2 28:27 21      
248 Frederik Plank   D2 28:31 22      
380 Sofus Zwergius   D2 28:33 23      
62 Tobias Hermansen   D2 28:46 24      
238 Johan Engvang  Mortensen   D2 29:25 25      
285 Andreas Paaske   D2 31:02 26      
291 Jacob Larsen   D2 31:03 27      
133 Kasper Søgaard Rasmussen   D2 32:42 28      
91 Johan Scheibelein Hvalsø Løbeklub D2 33:01 29      
388 Daniel Vith Skurkebyen D2 33:38 30      
403 Magnus Boserup   D2 34:00 31      
61 Rasmus Hermansen   D2 35:02 32      
464 Anders Køhler   D2 35:23 33      
467 Jakob Køhler   D2 37:32 34      
188 Mikkel Madsen   D2 39:46 35      
23 Henrik Harboe-Jepsen   D2 40:54 36      
185 Mathias Ulrichsen   D2 47:15 37      
284 Rasmus Paaske   D2          
                 
116 Kenneth Jes Andersen Hvalsø Løbeklub M 18:21 1      
73 Carsten Mogensen Team Baunemosen M 18:32 2      
173 Claus Olsen Team Lysløjpen M 18:49 3      
130 Kevin F. Sørensen  Korsør AM M 19:22 4      
241 JBS Lejre Night Runners  M 19:31 5      
150 Karl Mfeketo Hvalsø M 19:51 6      
60 Lasse Bolbroe Slåenhaven M 20:22 7      
214 Anders Taunø Lejre Night Runners  M 20:27 8      
416 Mads Holmbjerg   M 20:37 9      
131 Frants Mortensen Korsør AM M 20:38 10      
117 Jens Møller-Munkøe Lejre Night Runners M 21:13 11      
437 Jonas Thyregod Team Lysløjpen M 21:22 12      
152 Christian Møller Holm Hvalsø M 21:55 13      
155 Sebastian Møller Saksun Hvalsø M 21:57 14      
201 Mikael Andersen   M 21:58 15      
430 Bugge Daniel   M 22:06 16      
36 Jan Henrik   M 22:21 17      
321 Morten Jensen   M 22:22 18      
292 Rico Lauritsen Elmely Løbeklub/Hvalsø Løbeklub M 22:26 19      
107  Michael Kofoed Lejre Night Runners M 23:00 20      
275 Stephen Christensen Såby Fodbold M 23:04 21      
113 Lars Rasmussen Team Stensager M 23:07 22      
171 Jørgen Kristoffersen MTB Devils M 23:30 23      
374 Flemming Birck Pedersen Hvalsø Løbeklub M 23:58 24      
71 Claus Pedersen Team Baunemosen M 24:05 25      
49 Claus Pedersen OK Roskilde M 24:10 26      
356 Tino Jørgensen Hvalsø Løbeklub M 24:13 27      
222 Nicklas Mikkelsen   M 24:20 28      
33 Magnus Hjøllund Petersen   M 24:24 29      
246 Jesper Korsskov Lejre Night Runners  M 24:25 30      
81 lucas schreiner   M 24:41 31      
358 Chris Nielsen Fløng Kondi M 24:41 32      
47 Ole Nielsen   M 24:43 33      
121 Christoffer Gjessing Terkildsen   M 24:47 34      
172 Uffe Jensen Team Lysløjpen M 24:47 35      
590 Mads Bøjsen Hvalsø Løbeklub M 24:50 36      
419 Per Jakobsen   M 24:52 37      
147 Emil Gram Hansen Team Stensager M 24:56 38      
148 Kenneth Hansen Team Stensager M 24:57 39      
264 Philip Liken   M 24:59 40      
281 Stefan Jørgensen   M 25:02 41      
41 William Næs Hvalsø Løbeklub M 25:03 42      
343 Niels-Erik Hansen   M 25:23 43      
39 Erwin Næs Hvalsø Løbeklub M 25:33 44      
400 Kasper Jørgensen   M 25:46 45      
77 Kasper Weirling   M 25:47 46      
68 Tobias Kofoed Nielsen   M 25:55 47      
412 Jacob Pryds Loft   M 26:03 48      
353 Jens Oskar Halse   M 26:08 49      
153 Per Møller Hvalsø M 26:11 50      
74 Niels Jørgen Rasmussen Hvalsø Løbeklub M 26:17 51      
349 Mathias Muusmann   M 26:23 52      
372 Tavs Ramskov Laursen   M 26:28 53      
327 Simon Sand Kristoffersen RIMO M 26:40 54      
283 Jacob Olsen   M 26:45 55      
207 Peter Jensen   M 26:57 56      
119 Anders Terkildsen Breakfast Runners M 27:02 57      
65 Jacob Joensen   M 27:04 58      
120 Axel Gjessing Terkildsen   M 27:04 59      
138 Morten Anderson   M 27:04 60      
231 Christian Ryvold   M 27:09 61      
230 Jacob Knudsen   M 27:21 62      
322 Henrik Jørgensen   M 27:28 63      
328 Jesper Borup   M 27:28 64      
228 Roland Hansen   M 27:30 65      
220 Simon Jensen   M 27:43 66      
399 Thomas Lundgren   M 27:50 67      
22 Thomas Jørgensen Tølløberne M 27:53 68      
186 Pierre Ulrichsen   M 27:56 69      
24 Carsten Lauge Pedersen   M 27:59 70      
151 Martin Fløjborg Amager M 27:59 71      
86 John Petersen   M 28:06 72      
339 Bo Rønne   M 28:07 73      
225 Lennart Hansen   M 28:23 74      
161 Christian Albertsen Team Lysløjpen M 28:26 75      
250 Martin Christensen   M 28.29 76      
205 Lars Guldberg   M 28:31 77      
3 Tommy Davis Lejre Night Runners M 28:37 78      
218 Johnny Olesen   M 28:38 79      
324 Anders Raunstrup   M 28:58 80      
411 Henrik Loft   M 29:10 81      
184 Christian Andersen   M 29:13 82      
64 Claus Nielsen   M 29:14 83      
144 Michael Lumholt Lejre Night Runners M 29:20 84      
239 Lars Ulrik Mortensen   M 29:31 85      
58 Christian Gehrs Slåenhaven M 29:34 86      
55 Steen Bolbroe Jørgensen Hvalsø Løbeklub M 29:37 87      
232 Dirch Zibrandtsen   M 29:42 88      
385 Hans V. Nielsen   M 29:51 89      
253 Lennart Olsen   M 29:59 90      
394 Lars Midtgaard   M 30:03 91      
527 Søren Gjessing Høng Løbeklub M 30:04 92      
531 Ken Vesterby   M 30:06 93      
211 Lars Petersen   M 30:08 94      
576 Morten Bo Almstrup Roskilde Roklub M 30:12 95      
221 Anton   M 30:13 96      
181 Jesper Brorson RIMO M 30:19 97      
331 Allan Ørslund Hvalsø Løbeklub M 30:22 98      
182 Niels Erik Nielsen   M 30:23 99      
76 Lars Henneberg Hvalsø Løbeklub M 30:27 100      
187 Thomas Madsen   M 30:27 101      
266 Klaus Bovbjerg Sørensen   M 30:34 102      
189 Jan Ohrt   M 30:42 103      
254 Jan Ellefsen Team Lysløjpen M 30.56 104      
286 Lars Paaske   M 31:09 105      
26 Niels Gabriel Kristensen Tølløberne M 31:11 106      
252 Torben Bovien KHIF Løb M 31:12 107      
302 Flemming Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub M 31:30 108      
315 Henrik Hansen Vindinge M 31:47 109      
424 Stig Christensen   M 31:51 110      
88 Rene Sørensen KHIF løb M 32:20 111      
298 Rasmus Skov Tølløberne M 32:21 112      
162 Stig Christoffersen   M 32:43 113      
235 Thomas Løvholt Team Landevejshøjen M 32:50 114      
323 Per Kristensen   M 33.00 115      
389 Søren Vith Skurkebyen M 33:42 116      
251 Søren Poulsen Hvalsø Løbeklub M 33:53 117      
125 Johnnie Gramkow   M 34:16 118      
135 Stig Søgaard Petersen   M 34:33 119      
44 Lars Green Hvalsø Løbeklub M 34:38 120      
303 Michael T. Jensen   M 34:52 121      
97 Joachim Ekelund Lysløjpen M 35:00 122      
63 Jakob Hermansen   M 35:03 123      
142 Dennis Rasmussen Hvalsø Løbeklub M 35:06 124      
296 Rune Lund KHIF M 35:20 125      
197 Kim Westh Lyndby   M 35:22 126      
337 Peter Rahbek Lyndby Yacht Club M 35:22 127      
434 Michael Berg   M 35:36 128      
70 Rene Jørgensen Team Baunemosen M 35:37 129      
312 Martin Enevoldsen Halmstykket M 37:17 130      
439 Michael Storgaard   M 37:32 131      
418 Søren Johansen   M 37:56 132      
204 Casper Guldberg   M 40:09 133      
359 Bertram Anton Rye   M 40:33 134      
180 Svend Åge Andersen   M 41:43 135      
466 Palle Hansen   M 44:18 136      
279 Morten Schiødt KHIF Løb M 45:53 137      
426 Claus Bach Nielsen RIMO M 47.32 138      
170 Benjamin Sørensen   M 47:52 139      
453 Ole  Raunsbæk   M 54:04 140      
333 Jesper Troelstrup Tølløberne M 01:05:47 141      
10 Andreas Karhula Lauridsen Hvalsø Løbeklub M          
18 Nicholas Jensen Borup M          
69  Peter Nymann   M          
85 Oliver madsen   M          
104 Klaus Jørgensen KHIF løb M          
137 Nikolaj Nelausen   M          
                 
307 Jakob Schmidt Hvalsø Løbeklub M60+ 23:13 1      
83 Jørgen Aanæs   M60+ 23:49 2      
340 Jan Larsen Hvalsø Løbeklub M60+ 26:55 3      
355 Kaj Christensen   M60+ 28:00 4      
38  Boye Rosengaard   M60+ 28:50 5      
156 Tommy Pedersen RCM M60+ 29:44 6      
320 John Kristoffersen   M60+ 31:42 7      
256 Klaus Johansen Osted Løbeklub M60+ 32:18 8      
401 Arne Markussen   M60+ 34:38 9      
420 Henrik H. Ottesen   M60+ 35:07 10      
                 
158 Naja Albertsen Team Lysløjpen Kids P1 28:59 1      
176 Miklos Olsen Team Lysløjpen Kids P1 29:28 2      
210 Astrid Petersen   P1 30:07 3      
255 Julie Ellefsen Lysløjpen Kids P1 30:54 4      
198 Clara Eriksson Allerslev Skole P1 31:22 5      
165 Luna Cecilie Hansen   P1 31:29 6      
16 Katrine Krogh Madsen OK Roskilde P1 33:21 7      
383 Johanna Grande Skurkebyen P1 33:40 8      
95 Silje Halskov Ekelund Lysløjpen Kids P1 34:15 9      
43 Mathilde Green Hvalsø Løbeklub P1 34:43 10      
166 Clara Louise Hansen   P1 35:04 11      
242 Pi Schimming   P1 36:18 12      
445 Else Toftmann Christensen   P1 36:48 13      
175 My Olsen Team Lysløjpen Kids P1 37:41 14      
244 Emma Kjær Christensen   P1 39:47 15      
381 Ronja Grande Skurkebyen P1 40:16 16      
37 Astrid Hougaard   P1 40:17 17      
344 Annika Blaabjerg Hansen   P1 45:53 18      
350 Clara Nør-Pedersen   P1 45:53 19      
440 Tilde Storgaard   P1 45:54 20      
168 Fie Petersen   P1 47:44 21      
215 Madeleine Kitchen Kitchen Runners P1 50:20 22      
                 
369 Ida Halvorsen   P2 24:46 1      
145 Sofie K. Lumholt Lejre Night Runners P2 29:18 2      
326 Sophia Hitz Kristensen   P2 29:50 3      
393 Louise Midtgaard   P2 30:03 4      
262 Cecilie Senik Hvalsø Løbeklub P2 30:18 5      
404 Anna Boserup Hansen   P2 31:49 6      
325 Sille Hitz Kristensen   P2 32:59 7      
442 Josefine Plank   P2 33:37 8      
287 Sofie Jensen   P2 34:34 9      
288 Nicoline Larsen   P2 34:37 10      
31 Johanne Lea Hjøllund Petersen   P2 35:31 11      
387 Sofie Nielsen   P2 37:14 12      
177 Mitzi Olsen Team Lysløjpen Kids P2 37:41 13      
346 Caroline Mahlert   P2 38:51 14      
282 Mathilde Lundberg   P2 38:52 15      
51 Caroline Andersen Fornaise Tølløberne P2 39:25 16      
92 Siri Nymand Wolff Hvalsø Løbeklub P2 39:30 17      
87 Katrine Sørensen KHIF løb P2 43:54 18      
89 Christina Nielsen Skibby P2 43:56 19      
169 Cille Petersen   P2 47:26 20      
8 Johanne Hilkjær Lauridsen Hvalsø Løbeklub P2          
9 Amalie Hilkjær Lauridsen Hvalsø Løbeklub P2          
102 Olivia Signe Almstrup Gadstrup TeamGym P2          
                 
368 Tove Schultz-Lorentzen IK Hellas K 21:22 1      
294 Pia Lauritsen Elmely Løbeklub/Hvalsø Løbeklub K 22:32 2      
589 Ditte Skaarup Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 23:47 3      
59 Mette Vandborg Slåenhaven K 23:57 4      
280 Pi Hardis   K 23:58 5      
219 Jakob Olesen   K 24:20 6      
370 Emma Schultz-Lorentzen   K 24:45 7      
373 Dorte Wied Hvalsø Løbeklub K 24:47 8      
431 Anja Daniel   K 25:26 9      
265 Pernille Liken   K 26:00 10      
129 Carina Jeppesen Korsør AM K 26:35 11      
196 Pernille Westh KHIF Løb K 26:48 12      
67 Ann Vibe Jürgens team drop-undskyldningerne K 26:51 13      
136 Stine Post Hvalsø Løbeklub K 27:32 14      
398 Tanja Andersen   K 27:51 15      
423 Simone Jensen   K 27:57 16      
53 Hanne Møller Jensen OK Roskilde K 28:08 17      
304 Ida Mariegaard   K 28:13 18      
134 Helle Søgaard Rasmussen   K 28:33 19      
413 Inger Pryds Loft   K 28:45 20      
421 Runa Vejborg Andersen RIMO K 28:47 21      
54 Rebecca Sofie Schreiner   K 28:54 22      
229 Laila Hansen   K 28:56 23      
146 Jette Kongstad Slott Hvalsø Løbeklub K 28:57 24      
157 Annemette Albertsen Team Lysløjpen Women K 29:07 25      
436 Eva B. Thyregod Team Buske K 29:07 26      
305 Jeanne Dørge   K 29:20 27      
174 Camilla Olsen Team Lysløjpen Women K 29:30 28      
213 Lene Lund Rasmussen   K 29:40 29      
20 Winnie Nederby Hvalsø Løbeklub K 29:45 30      
300 Helle Pedersen Hvalsø Løbeklub K 29:45 31      
417 Helle K. Hansen   K 29:52 32      
363 Berit Adamsen   K 29:54 33      
429 Marianne Volter RIMO K 29:58 34      
362 Anne Marie Thisgaard Paulsen   K 30:00 35      
447 AnneLise Lock-Lorenzen RIMO K 30:01 36      
19 Henriette Rosendal   K 30:07 37      
415 Ida Holm Hvalsø O-Klub K 30:08 38      
194 Sascha Johansen   K 30:10 39      
261 Heidi Senik Hvalsø Løbeklub K 30:21 40      
183 Karina Suse   K 30:23 41      
75 Berit Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 30:24 42      
378 Berit L. Hansen   K 30:32 43      
379 Rikke Weibel Hvalsø Løbeklub K 30:35 44      
193 Birgit Buch Jensen   K 30:40 45      
342 Pauline Bangsgaard Elmely Løbeklub K 30:44 46      
306 Iben Thorn   K 30:52 47      
195 Charlotte Dahl Olsen Tølløberne K 30:56 48      
192 Mette Neergård Pedersen   K 30:57 49      
30  Leah Sønderbye   K 30:59 50      
391 Michella Jensen   K 31:02 51      
179 Christina Volder KHIF Løb K 31:10 52      
341 Iben Bangsgaard Elmely Løbeklub K 31:13 53      
347 Lotte Hirtsø Clausen Hvalsø Løbeklub K 31:14 54      
354 Trine Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 31:18 55      
390 Heidi Teichert   K 31:28 56      
200 Sthine Eriksson   K 31:29 57      
42 Josefine Næs Hvalsø Løbeklub K 31:34 58      
6 Charlotte Schreiner   K 31:48 59      
449 Tina Bang Christensen   K 31.48 60      
450 Anja Petersen   K 31:49 61      
101 Emilie Gry Almstrup Roskilde Roklub K 31:58 62      
405 Inge Olsen   K 31:59 63      
257 May-Britt Röder Osted Løbeklub K 32:12 64      
164 Christina Andersen   K 32:33 65      
191 Tine Ohrt   K 32:39 66      
226 Lina Justesen   K 32:41 67      
361 Bodil Hjort   K 32:52 68      
28 Lisbeth Nielsen   K 32:54 69      
402 Charlotte Boserup   K 33:04 70      
365 Vibeke Nimskov   K 33:13 71      
364 Anne Willerup   K 33:34 72      
126 Lone Hjulmand   K 33:39 73      
17 Gitte Krogh Madsen OK Roskilde K 33:41 74      
427 Vibeke Freiberg Løbeklubben på Facebook K 33:55 75      
428 Hanne Vilmann Løbeklubben på Facebook K 33:58 76      
366 Anita Pedersen   K 34:05 77      
100 Line Engsig Roskilde Roklub K 34:07 78      
96 Rikke Halskov-Jensen Lysløjpen Women K 34:09 79      
548 Christina Green Hvalsø Løbeklub K 34:38 80      
7 Lisbeth Løvendahl  Hvalsø Løbeklub K 34:46 81      
212 Lajla Andersen Hvalsø O-Klub K 34:47 82      
367 Heidi Olesen   K 34:47 83      
80 Tina Normann Larsen KHIF løb K 34:48 84      
79 Birgit Sørensen KHIF løb K 34:50 85      
433 Britta Vestergaard Hvalsø Løbeklub K 34:51 86      
13 Gitte Mathiasen Tølløberne K 34:52 87      
407 Line Holm Jacobsen Hvalsø Løbeklub K 34:59 88      
167 Vibeke Jacobsen   K 35:04 89      
112 Birgit Brødsgaard   K 35:07 90      
408 Lisbeth C. Jepsen   K 35:10 91      
57  Cecilie Willer Arnkjær Slåenhaven K 35:11 92      
297 Lisa Lund KHIF K 35:11 93      
432 Dorte Jørgensen   K 35:21 94      
118  anita Sleby Tølløberne K 35:25 95      
395 Henny Mai Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 35:29 96      
443 Tina Plank   K 35:30 97      
425 Bitten Christensen   K 35:31 98      
34 Tina Hjøllund   K 35:32 99      
435 Merete Berg   K 35:35 100      
98 Joan Damm   K 35:38 101      
4 Birgitte Olsen Tølløberne K 35:39 102      
259 Tinna Westlund   K 35:42 103      
5 Helle Stejmann Sørensen Tølløberne K 35:59 104      
243 Pernille Schimming   K 36:22 105      
299 Lene Skov Tølløberne K 36:23 106      
384 Anne Nielsen   K 36:40 107      
446 Jane Christensen   K 36:49 108      
330 Charlotte Friis Jensen   K 37:05 109      
469 Mette Køhler   K 37:33 110      
99 Majbrit Kirkebæk Damm   K 37:48 111      
78 Tina Thomasen KHIF løb K 37:56 112      
258 Susanne Lorentzen Osted Gymnastikforening K 38:20 113      
50 Heidi Andersen Fornaise Tølløberne K 39:25 114      
93 Camilla Nymand Wolff Hvalsø Løbeklub K 39:30 115      
143 Stine Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 39:46 116      
245 Jannie Kjær Christensen   K 39:47 117      
316 Vibeke Hansen Halmstykket K 39:57 118      
203 Maria Jerslund   K 40:09 119      
382 Trine Grande Skurkebyen K 40:14 120      
289 Caroline R. Larsen   K 40:21 121      
208 Nanett S Aarby   K 40:45 122      
409 Helen Bovbjerg Sørensen   K 40:45 123      
360 Lene Rye Hansen   K 40:46 124      
311 Anna Hansen Vindinge K 40:48 125      
422 Irene Bergfort Hvalsø Løbeklub K 40:58 126      
223 Charlotte Mikkelsen   K 42:13 127      
236 Sine Jung Gormsen Team Landevejshøjen K 42:51 128      
140 Charlotte Knudsen   K 43:07 129      
56  Marianne Gerts Slåenhaven K 44:08 130      
465 Nina Køhler   K 44:19 131      
276 Charlotte Schiødt KHIF Løb K 44:31 132      
224 Simone Mikkelsen   K 45:30 133      
345 Tina Blaabjerg Hansen   K 45:52 134      
438 Anne Frederiksen   K 45:55 135      
351 Susie Matysiak   K 46:07 136      
313 Sanne Hensrik Halmstykket K 46:28 137      
139 Johanne Anderson   K 47:32 138      
329 Karina Kjær   K 49:50 139      
217 Made Juliani Kitchen Runners K 50:23 140      
314 Yvonne Hansen Vindinge K 53:09 141      
454 Anette Madsen   K 53:58 142      
452 Alice Ravnsbæk   K 54:04 143      
451 Michael Bartholin   K 54:07 144      
1 Pernille Cecilie Hegelund   K          
11 Jane Lauridsen Hvalsø Løbeklub K          
15 Bettina van Niekerk Hvalsø Løbeklub K          
48 Carina Meyer OK Roskilde K          
66 Linette Larsen   K          
84 Camilla Løvschall   K          
114 Linda Due Larsen   K          
115 Lisbeth Due   K          
122 Julie Gjessing Terkildsen   K          
123 Dorte Sandager Tølløberne K          
240 Hanne Ulrik Engvang   K          
                 
12 Gerda Marie Christiansen OK Roskilde K60+ 27:36 1      
35 Inge Jørgensen OK Roskilde K60+ 28:14 2      
14 Grethe Hansen Hvalsø Løbeklub K60+ 32:00 3      
21 Ulla Hjort Petersen Hvalsø Løbeklub K60+ 32:51 4      
27 Mia Due Larsen   K60+ 33:59 5      
410 Lene Klærke   K60+ 34:05 6      
132 Grete Clementsen Hvalsø Løbeklub K60+ 38:20 7      
406 Mariann Dalsgaard Hvalsø Løbeklub K60+ 40:10 8      
29 Kirsten Roede Hvalsø Løbeklub K60+ 40:45 9      
190 Ulla Kjær   K60+ 49:47 10      
                 
318 Martine Krantz Moheim   W 33:01 1      
202 Henriette Guldberg   W 38:23 2      
317 Elke Krantz Moheim   W 39:23 3      
348 Janne Andersen   W 45:30 4      
376 Emma Sørensen   W 46.37 5      
414 Ellen Andersen RIMO W 47:27 6      
377 Maria Sørensen   W 47:34 7      
260 Niels Lorentzen   W 48:43 8      
335 Annette Mørkeberg Petersen   W 52:25 9      
332 Gitte Mortensen   W 52:26 10      
                 
82 Anne-Lise Pedersen   PW 42:11 1      
127 Mikkel Hjulmand   PW 44:43 2      
124 Nanna Dehn   PW 45:51 3      
111 Lise Korshøj Holbæk Løbeklub PW 50:15 4      
110 Ernst Theil Jakarta Hash House Harriers PW 50:18 5      
108 Melina Theill Jakarta Hash House Harriers PW          
109 Jane Theil Jakarta Hash House Harriers PW          

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha