Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december 2013 - Resultater 10 km

Tidstagning til Hvalsøløbet er baseret på at vi registrerer en tid pr løber ved målgang, løberne ledes gennem målslusen, hvor det er vigtigt de holder deres plads i linien, for til sidst at aflevere nummerslip ved udgangen.

Dagens høje deltagerantal gav en del uro og udfordringer i målslusen. Derfor kan fejl og mangler i resultatlisten eventuelt forekomme. Vi beklager!

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

 

Startnummer  Navn Evt klub Klasse Tid Placering   Klassebeskrivelse:
1002 Lucas Sødergaard   D1 1:18:22 1   D1 Drenge optil 10 år
1001 Lucas Jakobsen   D1 1:18:46 2   D2 Drenge fra 11-15 år
              M Mænd
704 Thor Lykke Sørensen IK Hellas D2 44:17 1   M60+ Mænd fra 60 år
524 Anders Krogh Madsen OK Roskilde D2 55:39 2   P1 Piger optil 10 år
525 Rasmus Krogh Madsen OK Roskilde D2 1:00:53 3   P2 Piger  fra 11-15 år
519 Mads Birch Christensen Hvalsø Løbeklub D2 1:01:56 4   K Kvinder
595 Frede Rasmussen Hvalsø Løbeklub D2 1:06:10 5   K60+ Kvinder fra 60 år
697 Harald Kjeldahl Gehl Andersen Ærøvej Super Runners D2 1:10:57 6   W Powerwalk
554 Rasmus Møller Jess OK Roskilde D2          
                 
929 Michael Gundmann Hvalsø Løbeklub M 36:40 1      
689 Tore Brandt Lejre Night Runners M 38:36 2      
902 Morten Møller   M 38:41 3      
931 Niels Kristian Vejen Roskilde Tri M 38:50 4      
908 Henrik Madsen Nødvig   M 38:59 5      
596 Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub M 39.51 6      
907 Mikkel Justesen Hvalsø Løbeklub M 40:21 7      
528 Morten Rosenbak Lejre Night Runners M 40:28 8      
592 Kristian Jørgensen  IK Hellas M 40:47 9      
664 Kristian Vestergaard Jensen   M 41:00 10      
668 Nicolai Bluhme   M 41:18 11      
914 Lars Kousgaard   M 41:18 12      
948 Lasse Hansen Team Lysløjpen M 41:24 13      
942 Ole Schelde Lejre Night Runners M 41:42 14      
579 Peter Burchatdt Hvalsø Løbeklub M 42:19 15      
660 Per Gregers Jensen   M 42:46 16      
969 Thomas Lund Lejre Night Runners M 42:47 17      
687 Simon Weisbrod 2tri M 42:56 18      
981 Lasse Liken   M 43:01 19      
994 Bo Toftmann Christensen LNR M 43:06 20      
507 Søren Kjær Undløse M 43:25 21      
679 Steven Richard Kitchen COPA Copenhagen Patents M 43:32 22      
523 Jakob Hansen Tølløberne M 43:46 23      
1004 Steffan Hansen Team Lysløjpen M 43:46 24      
556 Rasmus Bolbroe Hvalsø Løbeklub M 43:58 25      
503 Bent Kolt Nielsen Tølløberne M 44:38 26      
943 Karsten Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub M 44:43 27      
705 Bjørn Lykke Sørensen   M 44:53 28      
572 Jesper Larsen   M 45.23 29      
997 Jakob Blindim   M 45:23 30      
555 Simon Møller   M 45:24 31      
927 John Pedersen   M 45:35 32      
686 Charles Sørensen   M 46:09 33      
558 john christensen Tølløberne M 46:21 34      
591 Kristoffer Jørgensen Hvalsø Løbeklub M 46:22 35      
700 Gert Olesen RIMO M 46:42 36      
905 Steffen Holmann Olsen Grant Thornton M 46:48 37      
685 Thomas Rabech   M 46:51 38      
950 Kenneth Krogh Andersen Team Lysløjpen M 46:53 39      
701 Jacob Grande Skurkebyen M 47:03 40      
916 Flemming Jans   M 47:10 41      
659 Martin Christtreu Team Lysløjpen M 47:38 42      
574 Cartsten Scheibelein Hvalsø Løbeklub M 47:44 43      
999 Sune Rasmussen RIMO M 47:58 44      
501 Jens Olesen KHIF løb M 48:03 45      
586 Jakob Høj   M 48:06 46      
677 Karl Møller   M 48:26 47      
661 Poul Olsen   M 48:37 48      
702 Kent Pihl OK Roskilde M 48:38 49      
587 Carsten Jørgensen Hvalsø Løbeklub M 48:44 50      
537 Jesper Michelsen Lejre Night Runners M 48:45 51      
909 Lars Sandholt   M 48:46 52      
995 Thomas Nissen Team Lysløjpen M 48:53 53      
937 Thomas Toft   M 48:58 54      
522 Jørgen Mathiasen Tølløberne M 49:15 55      
582 Bo Backman Team Lysløjpen M 49:16 56      
666 Thomas Fogt Roskilde Tri M 49:23 57      
923 Ken Sørstrup Gazellerne M 49:30 58      
987 Morten Petersen   M 49:31 59      
711 Mathias Lausen   M 49:40 60      
510 Martin Olesen Gadstrup Motion M 49:42 61      
547 Ole Olsen Tølløberne M 49:43 62      
974 Martin Larsen   M 49:45 63      
516 Martin Rasmussen De røde hatte M 49:46 64      
951 Carsten Limkilde Hansen   M 49:48 65      
801 Dennis Larsen   M 49:58 66      
539 Morten Westby   M 50:02 67      
996 Johnny Klærke Roskilde Politi M 50:09 68      
665 Henrik Christiansen   M 50:10 69      
690 Casper Carlson Lysløjpen M 50:14 70      
710 Kjeld Solmer-Hansen   M 50:19 71      
518 Stig Schreiner   M 50:25 72      
993 Søren Andersen Hvalsø Løbeklub M 50:27 73      
691 Christian Trolle Andersen Lejre Night Runners M 50:31 74      
944 Jesper Olsen KHIF Løb M 50:43 75      
663 Torben Weischer   M 50:50 76      
973 Morten Zwergius Lejre Night Runners M 50:53 77      
1000 Lars Jensen Solrød AM M 51:07 78      
699 Jeff Craven Holbæk LMK M 51:25 79      
693 Ole Lund Svendsen   M 51:29 80      
992 Rasmus Würtz Würtz Running Club M 51:32 81      
567 Nikolaj legarth   M 51:48 82      
667 Mikkel Fogt   M 52:01 83      
553 Michael Leth Jess OK Roskilde M 52:02 84      
517 Morten Larsen Roskilde Tri M 52:21 85      
709 Jesper Rasmussen Team A M 52:23 86      
979 Simon Lincoln Hvalsø Løbeklub M 52:30 87      
970 Finn Malmos Hvalsø Løbeklub M 52:31 88      
543 Søren Toft Nielsen Team Lysløjpen M 52:34 89      
932 Kenneth M. Larsen   M 52:42 90      
573 Christian Harpelund   M 52:43 91      
594 Mogens Toftegaard  Tølløberne M 52:47 92      
678 Karsten Kolding   M 52:51 93      
712 Anders Bentzen   M 52:51 94      
568 Carsten pedersen    M 52:52 95      
569 Mark Rasmussen    M 52:52 96      
910 Chano Andersen   M 52:56 97      
538 Per Martin Petersen   M 53.12 98      
559 Andy Larsen   M 53:20 99      
561 Tom Elmer Christensen IK Hellas M 54:10 100      
670 John Øllgaard Jensen Løb for livet M 54:12 101      
675 Thomas Møller   M 54:14 102      
998 Per Aagesen   M 54:14 103      
656 Mads Hensrik Halmsstykket M 54:15 104      
680 Christian Plank   M 54:16 105      
681 Leif Kildeby Nielsen Tølløberne M 54:20 106      
549 Erik Petersen Tølløberne M 54:28 107      
544 Morten Skjærbæk Tølløberne M 54:34 108      
946 Jesper Fischer Hvalsø Løbeklub M 54:58 109      
676 Peter Møller   M 55:02 110      
526 Jørgen Krogh OK Roskilde M 55:10 111      
542 Jack Brandenburg Tølløberne M 55:10 112      
972 Brian Nørtoft Berntsen   M 55:16 113      
952 Jacob Folke Rasmussen   M 55:16 114      
654 Ronni Nielsen RIMO M 55:39 115      
669 Christoffer Guldberg   M 55:39 116      
662 Jørgen T. Nielsen Roskilde Tri M 55:40 117      
505 Niels Northroup Borup Løbeklub M 55:41 118      
917 Thomas Balvig-Philips   M 55:49 119      
930 Palle Kristoffersen RIMO M 56:04 120      
671 Jens Peter Rasmussen   M 56:09 121      
903 René Hansen   M 56:12 122      
530 Per Rasmussen RIMO M 56:28 123      
541 Ulrik Friis Petersen  KHIF løb M 56:44 124      
566 Mads Andersen   M 56:45 125      
938 Henrik Lundberg   M 56:45 126      
904 Martin Aagesen   M 56:46 127      
571 Carsten krall   M 56:50 128      
550 Jan Ahrenst Tølløberne M 56:59 129      
658 Max Ochnat   M 57:16 130      
911 Mike Sheridan   M 57:17 131      
557 Christoffer Slåenhaven M 57:26 132      
508 Per Arne Olesen TIK-løberne M 57:30 133      
988 Morten Baltzersen   M 57:36 134      
570 Jesper balslev   M 57:37 135      
513 Frederik Meyland-Schmidt SvHKS, DDD M 57:40 136      
920 Michael Pedersen   M 58:43 137      
982 Søren Johannes Hellmann   M 58:49 138      
940 Niels Henrik Hedegaard   M 58:53 139      
936 Lasse Rasmussen   M 59:02 140      
1003 Lars Juncker Hvalsø Løbeklub M 59:05 141      
552  Søren Andersen Fournaise Tølløberne M 59:21 142      
500 Johan Ohrt   M 59:23 143      
698 Peter Eigaard Team Cortado M 59:25 144      
562 Lars Olsen OK Roskilde M 59:26 145      
926 Mikkel Halgren Pedersen   M 59:51 146      
564 Søren Andersen   M 59:52 147      
565 Malte Andersen    M 59:53 148      
533 Søren Nielsen OK Roskilde M 1:00:55 149      
504 Morten Harboe-Jepsen   M 1:01:38 150      
520 Tom Birch Christensen Hvalsø Løbeklub M 1:02:07 151      
991 Klaus Würtz Würtz Running Club M 1:02:51 152      
684 Jesper Rye   M 1:02:58 153      
692 Lars Mejlbro   M 1:03:00 154      
682 Bjarke Schaar   M 1:03:21 155      
976 Morten Flyvholm Skovåsen M 1:03:43 156      
978 Kenneth Rosfort Skovåsen M 1:03:43 157      
585 Jacob Lykke   M 1:06:35 158      
912 Søren Petersen   M 1:06:36 159      
560  Søren Holst Poulsen   M 1:09:13 160      
708 Bastian Pedersen Team A M 1:09:37 161      
947 Lasse Klarskov   M 1:09:42 162      
694 Brian Gehl Andersen Ærøvej Super Runners M 1:10:58 163      
802 Henrik Pedersen   M 1.17:28 164      
511 Paw Mathiasen   M          
536 Morten Bonde RIMO M          
563 Dennis Madsen   M          
580 Jan Skovrind Hvalsø Løbeklub M          
                 
655 Mogens Hedengran Hvalsø Løbeklub M60+ 43:52 1      
924 Preben Larsen RIMO M60+ 51:44 2      
521 Gunnar Grue-Sørensen OK Roskilde M60+ 52:42 3      
506 Erik Christiansen RIMO M60+ 56:36 4      
980 Mogens Dalsgaard Hvalsø Løbeklub M60+ 57:09 5      
925 Ole Bøggild OK Roskilde M60+ 1:02:05 6      
577 Peder Korshøj Holbæk Løbeklub M60+ 1:02:14 7      
584 Ingolf Jørgensen Hvalsø Løbeklub M60+ 1:02:18 8      
986 Finn Mogensen   M60+ 1:02:59 9      
319 Henning Mortensen   M60+ 1:07:45 10      
703 Jens Damsgaard   M60+ 1:07:54 11      
545 Carsten Jensen Hvalsø Løbeklub M60+ 1:12:45 12      
                 
674 Lærke Klarskov   P2 1:09:42 1      
696 Julie Kjeldahl Andersen Ærøvej Super Runners P2 1:11:58 2      
                 
983 Olivia Lincoln Hvalsø Løbeklub K 44:18 1      
922 Anni Vedel KHIF Løb K 44:54 2      
583 Eva Gjessing Himmeløverne K 46:14 3      
935 Louise Nielsen   K 50:34 4      
688 Anne Mette Jensen   K 51:47 5      
945 Re Steinicke KHIF Løb K 51:48 6      
581 Jeanie McAleer Elkjær Hvalsø Løbeklub K 52:00 7      
578 Mette Christensen KHIF løb K 52:50 8      
934 Luise Lund Hansen   K 53:15 9      
657 Anja Puggaard   K 54:30 10      
919 Tina Bilevits   K 55:39 11      
918 Line Balvig-Philips   K 55:50 12      
673 Kate Andersen   K 55:58 13      
984 Lisette Mynster   K 56:06 14      
941 Klara Hedegaard   K 57:02 15      
535 Hanne Steen Christensen   K 57:14 16      
933 Karina Maria Sørensen   K 57:32 17      
509 Else Andersen Tølløberne K 58:09 18      
515 Susanne Marianne Baden RIMO K 58:10 19      
575 Else Marie Scheibelein Hvalsø Løbeklub K 58:17 20      
706 Tine Nielsen   K 58:36 21      
939 Kathryn Hedegaard   K 58:54 22      
707 Lone Pedersen   K 59:29 23      
502 Anette Ilsøe   K 59:49 24      
915 Christina Boserup   K 1:00:37 25      
990 Lene Andreasen   K 1:01:37 26      
593 Lotte Olsen Tølløberne K 1:01:48 27      
683 Nadia Musleh Hvalsø Løbeklub K 1:02:52 28      
985 Dorte Klarskov   K 1:03:19 29      
949 Catarina Krogh Andersen Team Lysløjpen Women K 1:04:37 30      
989 Sussie Baltzersen   K 1:04:53 31      
534 Lene Frederiksen   K 1.05:45 32      
977 Camilla "Haren" Lund Skovåsen K 1:05:49 33      
913 Kari Petersen   K 1:06:36 34      
540 Line Vinther   K 1:07:20 35      
512 Tanja Lysholm Jensen   K 1:07:35 36      
588 Merethe Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 1:07:37 37      
532 Anne-Marie Vernon Tølløberne K 1:08:08 38      
971 June Holm Roesgaard   K 1:08:33 39      
672 Lise Skriver   K 1:11:24 40      
695 Jeanette Kjeldhal Andersen Ærøvej Super Runners K 1:11:59 41      
906 Charlotte Nylander Hvalsø Løbeklub K 1:13:27 42      
975 Majbritt Hofren Skovåsen K 1:15:14 43      
514 Kirsten Haugegaard Hvalsø Løbeklub K          
529 Ellen-Margrethe Lihn   K          
551 Jette Nørrekær  KHIF løb K          
                 
928 Bente Pollas Hvalsø Løbeklub K60+ 1:12:43 1      
546 Lea Jensen Hvalsø Løbeklub K60+ 1:12:52 2      

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha