Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december 2014 - Resultater 5 km

Tidstagning til Hvalsøløbet er baseret på at vi registrerer en tid pr løber ved målgang, løberne ledes gennem målslusen, hvor det er vigtigt de holder deres plads i linien, for til sidst at aflevere nummerslip ved udgangen.

Dagens høje deltagerantal gav en del uro og udfordringer i målslusen. Derfor kan fejl og mangler i resultatlisten eventuelt forekomme. Vi beklager!

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Evt klub Klasse Tid Placering   Klassebeskrivelse:
108 Lucas Jeppesen  Korsør AM D1 21:40 1   D1 Drenge optil 10 år
220 Christian A. Fournaise Tølløberne D1 25:43 2   D2 Drenge fra 11-15 år
256 William Lauritsen Elmely Løbeklub D1 26:34 3   M Mænd
237 Mads Helmer Holbæk Fremad D1 26:37 4   M60+ Mænd fra 60 år
340 Emil Ramlov Hansen RCM D1 28:02 5   P1 Piger optil 10 år
58 Vitus Glerup Svogerslev Motion &Sjov D1 28:35 6   P2 Piger  fra 11-15 år
219 Alexander Petersen   D1 28:36 7   K Kvinder
392 Magnus Teilmann Nielsen   D1 30:17 8   K60+ Kvinder fra 60 år
107 Ditlev Cantby Korsør AM D1 32:00 9   W Powerwalk
475 Viktor Lundgren   D1 32:41 10      
436 Sebastian Ahleson   D1 34:12 11      
125 Ture Halskov Ekelund  Kwan Chang Hvalsø Taekwondo  D1 35:00 12      
224 Mikkel Schiødt KHIF Løb D1 36:07 13      
446 Markus Lund Christensen KHIF Løb D1 36:16 14      
44 Saxo Løvendahl Hvalsø Løbeklub D1 36:30 15      
439 Mathias Jensen   D1 36:48 16      
341 Daniel Ramlov Hansen RCM D1 37:34 17      
61 Gilbert B. Andreasen Svogerslev Motion &Sjov D1 39:49 18      
383 Bertram H. Mertens   D1 41:39 19      
212 Andreas Høiberg   D1 42:02 20      
450 Viktor Nielsen   D1 42:06 21      
298 August B. Sørensen   D1 42:19 22      
180 Morten Friis Jensen   D1 42:20 23      
499 Tobias Nielsen   D1 42:33 24      
118 Magnus Sprange Sørensen   D1 44:23 25      
244 Magnus Skjold Kastner Elmely Løbeklub D1 45:47 26      
115 Daniel Meyer Jørgensen   D1 47:35 27      
211 Mads Sørensen   D1 48.01 28      
471 Sofus Gustav Rye   D1 49:50 29      
296 Frederik Ørslund   D1 51:11 30      
363 Simon Køhler   D1 54:32 31      
181 Jakob Friis Jensen   D1 57:30 32      
187 Christopher Søgaard Bangkok Runners D1 1:02:33 33      
69 Daniel Lyngsø  Svogerslev Motion &Sjov D1 Ej mødt        
71 Lukas Lyngsø Svogerslev Motion &Sjov D1 Ej mødt        
                 
110 Louis Cantby Korsør AM D2 18:54 1      
377 Kasper Jensen IK Hellas D2 20:26 2      
397 Janus Zwisler Hvalsø Løbeklub D2 21:56 3      
175 Markus Sterup Møller Bagsværd D2 22:33 4      
374 Jacob Jørgensen   D2 24:36 5      
442 Tobias Hermansen   D2 24:43 6      
109 Noah Cantby Korsør AM D2 25:07 7      
247 William Kofoed Lejre Night Runners D2 25:42 8      
271 Frederik Endahl   D2 26:26 9      
265 Kevin Kristiansen   D2 26:28 10      
398 Nikolas Zwisler Hvalsø Løbeklub D2 26.43 11      
405 Magnus Saaby   D2 27:32 12      
395 Victor Brandt   D2 27:33 13      
287 Frederik Sehstedt Flamand   D2 27:51 14      
293 Magnus Kemp Lange   D2 28:01 15      
477 Magnus Lundgren   D2 28:47 16      
190 Magnus Søgaard Olsen   D2 28:54 17      
269 Nicklas Elstorp Holbæk LMK D2 29:36 18      
421 Mathias Andersen   D2 29:37 19      
378 Miklos Rosenbak Lejre Night Runners D2 29:38 20      
248 Philip Kofoed Lejre Night Runners D2 29:48 21      
460 Nicklas Suse   D2 30:39 22      
239 Kasper Christensen Såby Dream Team D2 30:50 23      
379 Simon Engell-Nørregård Lysløjpen Kids D2 31:10 24      
39 Kasper Søgaard Rasmussen   D2 31:59 25      
98 Magnus Boserup Hansen Skovengen D2 32:01 26      
274 Christopher Walling Toft   D2 32:31 27      
280 Mike Marstrand   D2 33:39 28      
410 Mads Klausen   D2 33:40 29      
404 Simon Saaby   D2 33:53 30      
408 Victor Straus   D2 33:57 31      
235 Asger Nymand Wolff Hvalsø Løbeklub D2 34:50 32      
72 Bertram V. Kanstrup Svogerslev Motion &Sjov D2 34:59 33      
177 Anthony Michel Cauchy Team Tornbo D2 35:11 34      
53 Kristoffer Hansen Svogerslev Motion &Sjov D2 35:27 35      
45 Bror Løvendahl Hvalsø Løbeklub D2 35:46 36      
288 Jonathan Sehstedt Flamand   D2 36:00 37      
438 Nicklas Jensen   D2 36:02 38      
188 Patrick Søgaard Bangkok Runners D2 36:18 39      
495 Johan Engvang Mortensen   D2 36:54 40      
21 Henrik Harboe-Jepsen   D2 37:21 41      
1 Mikkel von Bülow Hvalsø Løbeklub D2 37:29 42      
347 Magnus Albertsen Team Lysløjpen D2 37:31 43      
80 Mads Senik Hvalsø Løbeklub D2 40:22 44      
362 Jakob Køhler    D2 40:45 45      
385 Tobias Gundmann   D2 42:37 46      
344 Mikkel Hansen RCM D2 42:41 47      
407 Sebastian Straus   D2 43:11 48      
409 Emil Klausen   D2 43:12 49      
369 Christina Illum Press   D2 43:24 50      
133 Noah Krogh Andersen Hvalsø Løbeklub D2 Ej mødt        
                 
178 Torben Striboldt IK Hellas M 19:53 1      
214 Johannes B. Sørensen Lejre Night Runners M 19:58 2      
213 Jens Møller-Munkøe Lejre Night Runners M 20:01 3      
172 Karl Mfeketo Hvalsø Løbeklub M 20:46 4      
454 Michael Andersen   M 21:00 5      
231 Daniel Mielke   M 21:23 6      
171 Tobias Møller Saksun Hvalsø Løbeklub M 21:38 7      
113 Per Cantby Korsør AM M 21:55 8      
243 Bjørn Lykke Sørensen   M 21:58 9      
170 Sebastian Møller Saksun Hvalsø Løbeklub M 22:18 10      
17 Rasmus Bolbroe   M 22:19 11      
127 Aslak Bell Daniel   M 22:25 12      
129 Bugge Thorbjørn Daniel   M 22:26 13      
20 Frants Mortensen Korsør M 23:17 14      
232 Morten Jakobsen Hvalsø Løbeklub M 23:33 15      
12 Lasse Juel Dinesen   M 23:34 16      
16 Thomas Jensen   M 23:36 17      
542 Bjarke Bonke   M 24:06 18      
361 Anders Køhler   M 24:45 19      
205 Henrik Olsen   M 24:52 20      
173 Per Møller Hvalsø Løbeklub M 24:54 21      
490 Nicklas Mikkelsen   M 25:17 22      
443 Andreas Hermansen   M 25:23 23      
89 Anders Glud Midtgaard   M 25:33 24      
249 Michael Kofoed Lejre Night Runners M 25:40 25      
300 Mads B. Pedersen   M 25:45 26      
380 Morten Engell-Nørregård Team Lysløjpen M 25:56 27      
543 Johnny Bonke Tune IF M 26:05 28      
394 Lars Rasmussen Team Stensager M 26:07 29      
357 Mark Thomassen Tølløberne M 26:22 30      
2 Carsten Skov   M 26:29 31      
238 Jørgen Jørgensen Holbæk Fremad M 26:39 32      
290 Lasse Bolbroe Team Forrest Gump M 26:41 33      
390 Ole Nielsen   M 26:53 34      
343 Mads Hensrik RCM M 27:04 35      
91 Mads Christiabsen Klub Næs M 27:06 36      
491 Jesper Fischer Team Per Møller M 27:13 37      
230 Sofus Zwergius   M 27:35 38      
483 Lars Petersen   M 27:37 39      
399 Jesper Zwisler Hvalsø Løbeklub M 27:42 40      
42 Morten Anderson   M 27:48 41      
228 Emil Gram Hansen Team Stensager M 27:56 42      
229 Kenneth Hansen Team Stensager M 28:00 43      
349 Christian Albertsen Team Lysløjpen M 28:05 44      
339 Henrik Ramlov Hansen RCM M 28:06 45      
189 Henrik Olsen   M 28:08 46      
294 Mikkel Østergaard Hvalsø Løbeklub M 28:10 47      
94 Erwin Næs Klub Næs M 28:22 48      
204 Jacob Knudsen   M 28:25 49      
444 Jakob Hermansen   M 28:28 50      
103 Jørgen Mathiasen Tølløberne M 28:34 51      
218 Anders Petersen   M 28:38 52      
253 Alex S. Hansen   M 28:40 53      
41 Steen Bolbroe Jørgensen Hvalsø Løbeklub M 28:44 54      
295 Thomas Madsen   M 28:49 55      
952 Kasper Jørgensen   M 29:10 56      
453 Morten P. Engell Team Lysløjpen M 29:11 57      
470 Uffe Jensen   M 29:13 58      
93 Gustav Næs Klub Næs M 29:14 59      
92 William Næs Klub Næs M 29:15 60      
203 Niels Behr KHIF Løb M 29:23 61      
448 Jesper Saksun KHIF Løb M 29:23 62      
449 Lennart Olsen   M 29:23 63      
441 Bent Olsen   M 29:24 64      
348 Mads Albertsen Team Lysløjpen M 29:30 65      
420 René Andersen Hvalsø Løbeklub M 29:38 66      
701 Finn Hansen Fløng Kondi M 29:48 67      
430 Lasse Nørgaard   M 29:59 68      
502 Claus von Bülow Hvalsø Løbeklub M 30:11 69      
34 Magnus Hjøllund Petersen   M 30:13 70      
215 Steffen Hansen   M 30:31 71      
87 Christian Andersen   M 30:39 72      
174 Martin Fløjborg Amager M 30:40 73      
457 Lasse Klarskov   M 30:49 74      
240 Stephen Christensen Såby Dream Team M 30:52 75      
549 Søren Dietrichsen   M 30:58 76      
37 Søren Lassen   M 31:04 77      
419 Kasper Flindt   M 31:07 78      
953 Bastian Pedersen Team A M 31.09 79      
351 Niels-Jørgen Rasmussen Hvalsø Løbeklub M 31:33 80      
186 Mads Pedersen   M 31:57 81      
251 Harald Simonsen Lejre Night Runners M 32:28 82      
275 Morten Toft   M 32:32 83      
476 Thomas Lundgren   M 32:56 84      
261 Johnny Olesen RIMO M 32:59 85      
9 Ingo Andreasen Hvalsø Løbeklub M 33:11 86      
458 Stefan Larsen   M 33:27 87      
522 Jacob Petersen   M 33:37 88      
262 Simon Jensen RIMO M 33:48 89      
478 Kim Lock-Lorenzen RIMO M 33:50 90      
217 Per Chr. Hansen Tølløberne M 33:52 91      
403 Niels Saaby   M 33:54 92      
412 Lau Høeg   M 33:55 93      
423 Chrisoffer Westh Lyndby Yacht Klub M 34:01 94      
372 Carsten Westh   M 34:06 95      
592 Mads Andersen    M 34:18 96      
277 Jonas Torgersen   M 34:43 97      
123 Joachim Ekelund Kwan Chang Hvalsø Taekwondo  M 34:59 98      
57 Peter Glerup Svogerslev Motion &Sjov M 35:09 99      
354 Teddy Westerlyng   M 35:18 100      
29 Andreas Karhula Lauridsen Hvalsø Løbeklub M 35:47 101      
286 Lars Flamand   M 36:03 102      
451 Jørgen Nielsen   M 36:15 103      
447 Rune Lund Christensen KHIF Løb M 36:17 104      
550 Søren Toft Nielsen Hvalsø Batmænd M 36:40 105      
132 Kasper Wierling   M 37:39 106      
345 Martin   RCM M 37:41 107      
272 Morten Endahl   M 37:42 108      
257 Stig Christensen Hvalsø Løbeklub M 37:43 109      
593 Joachim Bach    M 37:49 110      
484 Jesper Jensen   M 37:59 111      
426 Peter Rahbek Lyndby Yacht Klub M 38:00 112      
425 Kim Westh Lyndby Yacht Klub M 38:01 113      
422 Majbrit Hoffrén   M 38:03 114      
494 Lars Ulrik Mortensen   M 38:49 115      
496 Halfdan Ulrik Engvang Mortensen   M 38:58 116      
13 Bjarne Jensen   M 39:06 117      
459 Jens Chr. Olsen   M 39:42 118      
121 Karsten Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub M 39:46 119      
376 Peter Sørensen Holbæk LMK M 39:49 120      
60 Jan Brolykke Svogerslev Motion &Sjov M 39:51 121      
221 Ole Møller   M 41:03 122      
381 Brian M. Rasmussen   M 41:40 123      
65 Michael Frank Svogerslev Motion &Sjov M 42:04 124      
452 Stine Nielsen   M 42:04 125      
493 Stefan Jørgensen   M 42:21 126      
299 Klaus Sørensen   M 42:22 127      
500 Nikolaj Nielsen   M 42:34 128      
368 Mathias Illum   M 43:25 129      
117 Jan Sprange Sørensen   M 44:24 130      
481 Søren Johansen   M 45:07 131      
264 Rolf Christensen Vindinge Tri M 46:15 132      
114 Rene Jørgensen   M 47:49 133      
116 Magnus Meyer Jørgensen   M 47:49 134      
74 Thue Isen Svogerslev Motion &Sjov M 47:59 135      
472 Jesper Rye   M 49:52 136      
120 Kim Henrik Jørgensen Team Glentevej M 51:10 137      
297 Jan Ørslund   M 51:12 138      
242 Allan Ørslund Hvalsø Løbeklub M 51:13 139      
432 Niels-Erik Hansen   M 53:04 140      
358 Palle Hansen   M 54:32 141      
285 Ole Raunsbæk   M 55:15 142      
185 Per Jessen   M 55:17 143      
254 Jesper Høj Hvalsø Løbeklub M 1:08:34 144      
100 Lars Midtgaard   M ?        
389 Henrik Sørensen KHIF Løb M ?        
415 Lasse Liken Køge Atletik M ?        
40 Stig Søgaard Petersen   M Ej mødt        
6 Henrik Braathen Herlev Tri M Ej mødt        
47 Søren Andersen Hvalsø Løbeklub M Ej mødt        
49 Jesper Rune Jensen   M Ej mødt        
50 Yannick Svend Johannsen   M Ej mødt        
66 Nino Cardell Svogerslev Motion &Sjov M Ej mødt        
84 Henrik Braathen Herlev Tri og Motion M Ej mødt        
                 
455 Aksel Andersen   M60+ 25:30 1      
225 Jakob Schmidt Hvalsø Løbeklub M60+ 25:34 2      
184 Hans Christian Jessen   M60+ 26:02 3      
10 Erland Dinesen Borup Løbeklub M60+ 29:03 4      
338 Tommy Pedersen RCM M60+ 29:48 5      
236 Preben Jørgensen   M60+ 30:01 6      
373 John Kristoffersen   M60+ 30:58 7      
825 Ingolf Jørgensen   M60+ 32:22 8      
396 Knud Lauritsen Haslev Løbeklub M60+ 32:56 9      
370 Flemming Nortoft   M60+ 33:25 10      
259 Boye Rosengaard   M60+ 33:33 11      
227 Ole Svendsen OK Roskilde M60+ 34:35 12      
267 Knud Jensen   M60+ 37:34 13      
292 Arne Markussen   M60+ 37:55 14      
                 
346 Naja Albertsen Team Lysløjpen P1 28:03 1      
124 Silje Halskov Ekelund Kwan Chang Hvalsø Taekwondo  P1 31:46 2      
273 Naja Endahl   P1 37:43 3      
122 Clara Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub P1 39:46 4      
222 Clara Trine Møller Rasmussen   P1 41:01 5      
245 Andrea Jung Løvholt   P1 41:10 6      
55 Signe Nørvang-Holm Svogerslev Motion &Sjov P1 41:37 7      
62 Emilie Enevoldsen Svogerslev Motion &Sjov P1 42:03 8      
498 Lærke Nielsen   P1 42:23 9      
56 Thilde Nørvang-Holm Svogerslev Motion &Sjov P1 43:12 10      
263 Frederikke Christensen Vindinge Tri P1 46:14 11      
77 Silje Isen Svogerslev Motion &Sjov P1 47:59 12      
431 Annika Blaabjerg Kan   P1 53:05 13      
367 Cathrine Illum   P1 1:24:51 14      
70 Otilie Cardell  Svogerslev Motion &Sjov P1 Ej mødt        
                 
88 Louise Glud Midtgaard   P2 27:13 1      
473 Vera Nabe-Nielsen   P2 27:22 2      
22 Ina Michelsen   P2 29:56 3      
23 Therese Gard   P2 29:58 4      
456 Caroline Klarskov   P2 30:44 5      
250 Mira Fischer   P2 32:27 6      
99 Anna Boserup Hansen Skovengen P2 32:31 7      
28 Amalie Hilkjær Lauridsen Hvalsø Løbeklub P2 33:30 8      
356 Nynne Vedel KHIF Løb P2 33:59 9      
400 Helena Høeg   P2 34:07 10      
424 Cathrine West Lyndby Yacht Klub P2 34:31 11      
82 Cecilie Ørslund Senik Hvalsø Løbeklub P2 34:49 12      
433 Michele Petersen   P2 35:25 13      
73 Dicte V. Kanstrup Svogerslev Motion &Sjov P2 35:38 14      
27 Johanne Hilkjær Lauridsen Hvalsø Løbeklub P2 35:43 15      
63 Emma Enevoldsen Svogerslev Motion &Sjov P2 35:48 16      
33 Johanne Hjøllund Petersen   P2 35:51 17      
268 Isabella Kjeldsmark Holbæk LMK P2 35:54 18      
51 Marie Tiedt Svogerslev Motion &Sjov P2 37:19 19      
437 Amalie Ahleson   P2 37:45 20      
75 Anna Clara Isen Svogerslev Motion &Sjov P2 38.28 21      
375 Julie Thode Søresen Holbæk LMK P2 39:48 22      
234 Siri Nymand Wolff Hvalsø Løbeklub P2 40:22 23      
384 Tania Gundmann   P2 42:35 24      
76 Johanne Isen Svogerslev Motion &Sjov P2 55:11 25      
59 Alba Glerup Svogerslev Motion &Sjov P2 Ej mødt        
68 Fiona Cardell Svogerslev Motion &Sjov P2 Ej mødt        
                 
5 Susanne Braathen Herlev Tri K 21:28 1      
241 Pernille Liken   K 23:39 2      
342 Sanne Hensrik RCM K 26:24 3      
337 Merete Vollmer Roskilde Tri K 26:36 4      
289 Mette Vandborg Tornegårdstøserne K 26:42 5      
111 Carina Jeppesen  Korsør AM K 26:47 6      
474 Signe Nabe   K 26:53 7      
255 Anna S. Hansen   K 28:43 8      
202 Janni Rynkebjerg KHIF Løb K 29:16 9      
106 Jeannie Borsing Elmely Løbeklub K 29:31 10      
128 Anja Bell Daniel   K 29:55 11      
86 Karina Suse   K 30:41 12      
193 Christina Boserup   K 30:44 13      
501 Mette von Bülow Hvalsø Løbeklub K 30:54 14      
194 Ida Mariegaard Hvalsø Løbeklub K 31:14 15      
209 Nadia Jørgensen   K 31:29 16      
414 Lotte Hirtsø Clausen Hvalsø Løbeklub K 31:29 17      
350 Berit Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 31:37 18      
126 Rikke Halskov-Jensen   K 31:52 19      
14 Lykke Jensen   K 31:53 20      
90 Josefine Næs Klub Næs K 31:53 21      
182 Sine Pedersen   K 31:58 22      
38 Helle Søgaard Rasmussen   K 32:03 23      
195 Emilie Almstrup   K 32:23 24      
183 Inger Jessen   K 32:57 25      
85 Heidi Adsbøl Pedersen   K 33:19 26      
26 Jane Hilkjær Lauridsen Hvalsø Løbeklub K 33:34 27      
417 Simone Jensen   K 33:47 28      
19 Sascha Johannsen   K 33:49 29      
479 Anne Lise Lock-Lorenzen RIMO K 33:50 30      
216 Mette Liv Neperus Tølløberne K 33:51 31      
97 Charlotte Boserup Skovengen K 33:54 32      
208 Pia Lindeskov IK Hellas K 34:00 33      
401 Shila Høeg   K 34:11 34      
427 Susiie Matysiak   K 34:24 35      
102 Cecilie Wulff Larsen KHIF K 34:25 36      
36 Mette Neergård    K 34:27 37      
371 Gitte Hahn Petersen Tølløberne K 34:30 38      
101 Susanne Jørgensen KHIF K 34:36 39      
279 Line Lillesø   K 34:38 40      
96 Pia Ravn   K 34:44 41      
278 Laila Thorgersen   K 34:44 42      
428 Lotte Raunkjær   K 34:46 43      
134 Catarina Krogh Andersen Hvalsø Løbeklub K 34:48 44      
81 Heidi Ørslund Senik Hvalsø Løbeklub K 34:51 45      
233 Camilla Nymand Wolff Hvalsø Løbeklub K 34:54 46      
391 Line Nielsen   K 34:54 47      
418 Alberte Jensen   K 35:00 48      
67 Anette Lyngsø Svogerslev Motion &Sjov K 35:01 49      
353 Kista Kvitse   K 35:15 50      
387 Sidse Feldberg Juncker   K 35:24 51      
434 Lotte Petersen   K 35:29 52      
521 Heidi Damgaard   K 35:34 53      
291 Berit Limkilde   K 35:46 54      
64 Sille Enevoldsen Svogerslev Motion &Sjov K 35:47 55      
411 Lene Nikolajsen   K 35:48 56      
413 Bettina Straus   K 35:48 57      
352 Eva Nieslen   K 35:53 58      
131 Rebecca Sofie Schreiner   K 35:55 59      
355 Christian Volder KHIF Løb K 36:02 60      
32 Birgit Jensen    K 36:03 61      
266 Marlene Kristiansen   K 36:04 62      
223 Charlotte Schiødt KHIF Løb K 36:08 63      
335 Nynne Nylander   K 36:13 64      
11 Hanne Juel Dinesen   K 36:21 65      
402 Lotte Saaby   K 36:26 66      
112 Heidi Cantby Korsør AM K 36:30 67      
270 Janne Endahl   K 36:39 68      
480 Anita Andersen   K 36:47 69      
440 Jonna Jensen   K 36:51 70      
206 Eva Secher   K 37:09 71      
169 Neel Vestergaard Tølløberne K 37:15 72      
336 Charlotte Nylander Hvalsø Løbeklub K 37:22 73      
7 Alberte Bangsgaard Elmely Løbeklub K 37:23 74      
3 Laura Vester Elmely Løbeklub K 37:25 75      
260 Ulla Larsen   K 37:28 76      
52 Trine Tiedt Svogerslev Motion &Sjov K 37:33 77      
281 Kitt Marstrand   K 37:49 78      
282 Simone Nygaard   K 37:50 79      
252 Karina Irsbøl   K 38:03 80      
429 Jette Jacobsen Fløng Kondi K 38:05 81      
18 Cecilie Arnkjær   K 38:13 82      
210 Trine Jørgensen   K 38:29 83      
258 Bitten Christensen Hvalsø Løbeklub K 38:48 84      
207 Berit Friis   K 39:08 85      
104 Gitte Mathiasen Tølløberne K 39:14 86      
406 Mette Olsen   K 39:14 87      
360 Nina Køhler   K 40:46 88      
4 Helle Madsen HP Tennisanlæg K 40:53 89      
246 Thomas Løvholt   K 41:11 90      
8 Joan Damm Hvalsø Løbeklub K 41:30 91      
382 Pia Meyer Sørensen   K 41:43 92      
201 Birgitte Olsen Tølløberne K 41:44 93      
276 Janne Walling Toft   K 42:01 94      
497 Louise Nielsen   K 42:33 95      
386 Merete Gundmann   K 42:40 96      
54 Dorte Nørvang-Holm Svogerslev Motion &Sjov K 43:13 97      
461 Berit Adamsen   K 43:59 98      
462 Henriette Weibel   K 43:59 99      
463 Anne Marie Thisgaard   K 44:00 100      
393 Linda Andersen KHIF Løb K 44:49 101      
416 Irene Bergfort Hvalsø Løbeklub K 45:02 102      
482 Helle Klarskov Hansen   K 45:06 103      
445 Lisa Lund Christensen KHIF Løb K 46:14 104      
359 Mette Køhler   K 48:53 105      
119 Sara  Jensen Team Glentevej K 51:10 106      
284 Anette Madsen   K 55:18 107      
365 Lisbeth Kjeldsen Team Traktorland K 55:52 108      
364 Gitte Bylov Mortensen   K 56:03 109      
179 Charlotte Jensen   K 57:49 110      
366 Birgitte Illum   K 1:25:24 111      
196 Christina Madsen HP Tennisanlæg K ?        
388 Susanne Joensen KHIF Løb K ?        
15 Christina Jensen   K Ej mødt        
30 Helle Sørensen Tølløberne K Ej mødt        
35 Tina Hjøllund Petersen   K Ej mødt        
46 Bente Andersen Hvalsø Løbeklub K Ej mødt        
83 Susanne Braathen Herlev Tri og Motion K Ej mødt        
105 Mathilde Mathiasen Tølløberne K Ej mødt        
130 Charlotte Schreiner   K Ej mødt        
                 
435 Grethe Petersen   K60+ 35:33 1      
25 Ulla Hjort Petersen Hvalsø Løbeklub K60+ 36:44 2      
31 Grethe Hansen Hvalsø Løbeklub K60+ 36:47 3      
492 Britta Vestergaard Hvalsø Løbeklub K60+ 38:31 4      
226 Kirsten Roed Hvalsø Løbeklub K60+ 44:12 5      
                 
192 Rie Søgaard   W 39:08 1      
191 Mille Søgaard Olsen   W 42:11 2      
200 Emma Emilie Sømmergaard Team Suunto W 46:22 3      
199 Heidi Betina Sømmergaard Team Suunto W 46:23 4      
48 Anne-Lise Pedersen   W 47:52 5      
43 Lisbet Løvendahl Hvalsø Løbeklub W 51:44 6      
79 Bettina Hansen Svogerslev Motion &Sjov W 54:48 7      
78 Tina Isen Svogerslev Motion &Sjov W 55:13 8      
283 Lise Korshøj HLMK W 55:19 9      
198 Lisette Jørgensen Lindenborg Roklub W 55:45 10      
197 Annette Mørkeberg Pedersen Lindenborg Roklub W 55:51 11      
95 Bettina Næs Klub Næs W Ej mødt        

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha