Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december 2014 - Resultater 10 km

Tidstagning til Hvalsøløbet er baseret på at vi registrerer en tid pr løber ved målgang, løberne ledes gennem målslusen, hvor det er vigtigt de holder deres plads i linien, for til sidst at aflevere nummerslip ved udgangen.

Dagens høje deltagerantal gav en del uro og udfordringer i målslusen. Derfor kan fejl og mangler i resultatlisten eventuelt forekomme. Vi beklager!

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Evt klub Klasse Tid Placering   Klassebeskrivelse:
722 Manolos Teglbjærg Zorbas børn D1 1:07:58 1   D1 Drenge optil 10 år
659 Noah Emil Sømmergaard Team Suunto D1 1:11:26 2   D2 Drenge fra 11-15 år
              M Mænd
804 Alexander Siedler Nielsen Korsør AM D2 38:05 1   M60+ Mænd fra 60 år
836 Thor Lykke Sørensen   D2 41:01 2   P1 Piger optil 10 år
831 Niclas IK Hellas D2 46:13 3   P2 Piger  fra 11-15 år
552 Anton Tiedt Svogerslev Motion & Sjov D2 46:38 4   K Kvinder
653 Simon Christoffersen   D2 50:34 5   K60+ Kvinder fra 60 år
654 Lukas Christoffernsen   D2 55:12 6   W Powerwalk
576 Anders Dongsgaard Gadstrup D2 57:37 7      
577 Jacob Christiansen Gadstrup D2 59:28 8      
570 Jonas Bo Andersen Terræn Cykel D2 1:01:12 9      
811 Corey Hermann Team BESS D2 1:02:23 10      
562 Conrad B. Andreasen Svogerslev Motion & Sjov D2 1:03:01 11      
557 Anton Nørvang-Holm Svogerslev Motion & Sjov D2 1:03:51 12      
556 Nikolaj Hansen Svogerslev Motion & Sjov D2 1:03:52 13      
719 Harald Gehl Andersen   D2 1:05:38 14      
684 Sebastian Hansen   D2 ?        
                 
824 Michael Gundmann Hvalsø Løbeklub M 38:09 1      
649 Søren Jessen   M 39:56 2      
176 Morten Møller Bagsværd M 41:06 3      
671 Kenneth Jes Lysgaard Andersen Hvalsø Løbeklub M 41:18 4      
693 Henrik Bülow Andersen Team Hechmann Sport M 41:46 5      
807 Allan Søgaard Bangkok Runners M 42:00 6      
819 Rune Nortoft IK Hellas M 42:06 7      
806 Martin Nymann Roskilde Tri M 42:13 8      
667 Morten Rosenbak   M 42:20 9      
516 Nikolaj Bluhme   M 42:22 10      
715 Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub M 42:22 11      
852 Lasse Wärme Mygind Team Lysløjpen M 42:57 12      
676 Tore Brandt Lejre Night Runners M 43:24 13      
805 Mikkel Justesen Hvalsø Løbeklub M 44:01 14      
876 Christian Lysehøj Hvalsø Løbeklub / Jystrup M 44:04 15      
821 Per Gregers Jensen   M 44:16 16      
601 Leif Kildeby Nielsen Tølløberne M 44:25 17      
578 Kevin F. Sørensen                      Korsør AM M 44:38 18      
655 Lars Kousgaard   M 44:59 19      
863 Ole Schelde Lejre Night Runners M 45:03 20      
579 John Sørensen                            Korsør AM M 45:14 21      
600 Jan Lindved Kristensen Lejre Night Runners M 46:17 22      
584 Jesper Lassen    M 46:21 23      
820 Mikael Novél Holbæk LMK M 46:26 24      
861 Alex Rørbæk JLK M 46:28 25      
574 Paw Mathiasen   M 46:40 26      
844 Jesper Knudsen   M 46:56 27      
651 Karsten Bøgen   M 47:02 28      
814 Marcus Engsig Brown   M 47:25 29      
665 Charles Sørensen   M 48:01 30      
545 Emil Ditlevsen   M 48:19 31      
839 John Pedersen   M 48:35 32      
823 Jonas Friis Tølløberne M 48:39 33      
829 Brian Madsen RIMO  M 48:48 34      
523 Jens Olesen KHIF M 48:58 35      
604 Kenneth Krogh Andersen Hvalsø Løbeklub M 49:09 36      
596 Morten Petersen    M 49:15 37      
583 Bent Kolt Tølløberne M 49:35 38      
685 Philip Liken   M 49:53 39      
520 Thomas Butler KHIF M 49:58 40      
812 Morten Bo Almstrup Vildmarkens Helte M 50:17 41      
679 Bo Backman Team Lysløjpen M 50:47 42      
566 Kim Kanstrup  Svogerslev Motion & Sjov M 50:48 43      
686 Martin Kastner Elmely Løbeklub M 50:53 44      
594 Nikolaj Thedick   M 50:57 45      
828 Morten Zwergius Lejre Night Runners M 51:01 46      
555 Søren Dongsgaard Svogerslev Motion & Sjov M 51:15 47      
535 Jesper Michelsen Lejre Night Runners M 51:18 48      
681 Jess Høeg   M 51:19 49      
716 Jan Skovrind Hvalsø Løbeklub M 51:23 50      
845 Boris S. Hansen   M 51:57 51      
602 John Christensen   M 52:00 52      
809 Palle Kølln Lejre Night Runners M 52:39 53      
599 Simon Møller   M 53:00 54      
830 Jan Bøgelund   M 53:01 55      
704 Johnny Klærke PI MVSJÆ M 53:08 56      
712 Karsten Limkilde   M 53:09 57      
547 Victor Hjøllund Petersen   M 53:22 58      
827 Mads Christiansen Hvalsø Løbeklub M 53:36 59      
866 Martin Christtreu Team Lysløjpen M 53:41 60      
532 Martin Olesen Gadstrup IK M 54:10 61      
572 Claus Pedersen OK Roskilde M 54:18 62      
700 Mads Andersen Hvalsø Løbeklub M 54:28 63      
703 Henrik Petersen   M 54:33 64      
803 Jesper Tornbo Team Tornbo M 54:39 65      
730 Michael Larsen   M 54:43 66      
862 Peter Eigaard Team Cortado M 54:43 67      
664 Tino Jørgensen   M 54:52 68      
871 Per Aagesen   M 54:55 69      
673 David M. Hansen Kr. Sonnerup M 54:57 70      
652 Lars Gregersen   M 55:00 71      
694 Henrik Christiansen   M 55:00 72      
663 Carsten Teichert   M 55:01 73      
822 Kasper Goth   M 55:10 74      
873 Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub M 55:16 75      
589 Dennis Wils   M 55:18 76      
728 Ole Lund Svendsen   M 55:29 77      
826 Morten Schiødt KHIF Løb M 55:29 78      
717 Søren Andersen HVK M 55:36 79      
588 Martin Thers    M 55:38 80      
533 Jan Ahrenst Tølløberne M 55:44 81      
727 Claus Olsen Team Lysløjpen M 56:03 82      
874 Jens Folman   M 56:05 83      
725 Jesper Rasmussen Team A M 56:20 84      
705 René Hansen   M 56:22 85      
707 Anders Marstrand   M 56:23 86      
668 Søren Find Madsen   M 56:25 87      
674 Niels Jensen   M 56:35 88      
569 Ulrik Friis Petersen KHIF M 56:41 89      
536 Simon Lincoln Hvalsø Løbeklub M 56:44 90      
678 Jimmy Lauritsen Haslev Løbeklub M 56:48 91      
858 Martin Aagesen   M 56:48 92      
598 Lucas Peder Schreiner   M 57:01 93      
573 Lars Uhrskov   M 57:13 94      
597 Stig Schreiner   M 57:14 95      
696 Malte Asger Haesbo   M 57:15 96      
709 Fabian Thorgersen   M 57:24 97      
680 Morten Duedahl   M 57:52 98      
710 Jan Brøndum   M 57:52 99      
843 Christian Ryvold   M 58:00 100      
534 Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub M 58:15 101      
849 Ole Frimann    M 58:21 102      
591 Ole Andersen    M 58:23 103      
554 Menno Maat Svogerslev Motion & Sjov M 58:28 104      
815 Niels Kjeldsen Team Traktorland M 58:31 105      
672 Søren A. Fournaise Tølløberne M 58:34 106      
692 Benjamin Bergfort   M 58:58 107      
582 Johannes Hedegaard   M 59:04 108      
691 Lars Jensen Solrød Atletik og Motion M 59:05 109      
832 Dan Michael Hansen Elmely Løbeklub M 59:09 110      
837 Brian Nørtoft Berntsen   M 59:47 111      
553 Mads Tiedt Svogerslev Motion & Sjov M 59:52 112      
706 Klaus Würtz   M 59:56 113      
568 Kasper Korsgaard Olsen   M 59:57 114      
670 Max Ochwat Team FJP M 1:00:10 115      
548 Per-Martin Petersen   M 1:00:26 116      
669 Mike Sheridan Team FJP M 1:00:31 117      
835 Tom Birch Christiansen Hvalsø Løbeklub M 1:00:40 118      
838 Mikkel Pedersen   M 1:00:41 119      
833 Øjvind Clement Niveristernes IF M 1:00:46 120      
585 Jesper Balslev   M 1:00:57 121      
853 Kim Møllegaard   M 1:01:00 122      
675 Kim Andreasen Club Doing af 1993 M 1:01:02 123      
575 Lars Brøgger Niveristerne M 1:01:10 124      
682 Lars Aabye Niveristernes IF M 1:01:20 125      
586 Carsten Krall   M 1:01:22 126      
848 Michael Rasmussen   M 1:02:14 127      
847 Lasse Rasmussen   M 1:02:22 128      
810 Craig Hermann Team BESS M 1:02:23 129      
571 Klaus Eggesdorf Andersen Terræn Cykel M 1:02:48 130      
539 Peer Kildegaard Rasmussen RIMO M 1:02:51 131      
872 Kevin Andersen   M 1:03:17 132      
546 Robin Andersen   M 1:03:27 133      
658 David Smilsen   M 1:04:10 134      
590 Søren Andersen    M 1:04:28 135      
515 René Sørensen KHIF M 1:04:34 136      
581 Henrik Hedegaard   M 1:05:15 137      
580 Niels Hedegaard   M 1:05:16 138      
564 Sten Clemen Svogerslev Motion & Sjov M 1:05:19 139      
587 John Hacker    M 1:05:25 140      
517 Carsten Lauge Pedersen   M 1:05:37 141      
718 Brian Gehl Andersen   M 1:05:39 142      
720 Steffan P. Hubbeoptimisterne M 1:05:59 143      
721 M. Berg Hubbeoptimisterne M 1:06:03 144      
690 Lars Mejlbro   M 1:07:04 145      
723 Lasse Klinte Zorba Løb M 1:08:09 146      
687 Morten Larsen   M 1:08:23 147      
644 Asger Vestergaard Tølløberne M 1:09:18 148      
840 Michael Lumholt   M 1:09:27 149      
558 Mikkel Marott Svogerslev Motion & Sjov M 1:10:05 150      
870 Søren Hellmann   M 1:10:13 151      
595 Rasmus Skov Tølløberne M 1:10:24 152      
531 Jesper Grolin Hvalsø Løbeklub M 1:11:16 153      
660 Jesper Sømmergaard Team Suunto M 1:11:35 154      
834 Mads Møllegaard MUD 'n' RACE M 1:18:02 155      
688 Christian Mogensen   M 1:18:11 156      
689 Peter Nielsen   M 1:18:12 157      
650 Kristian Vestergaard Jensen   M ?        
503 Morten Engell-Nørgård Lyskøjpen M Ej mødt        
505 Klaus Jørgensen KHIF M Ej mødt        
514 Michael Pedersen   M Ej mødt        
526 Henrik Sørensen KHIF M Ej mødt        
527 Jacob Christiansen   M Ej mødt        
529 Martin Jensen   M Ej mødt        
538 Kaspar carlsson Team Lysløjpen M Ej mødt        
603 Andy Larsen   M Ej mødt        
                 
646 Mogens Hedengran Hvalsø Løbeklub M60+ 47:17 1      
645 Preben Larsen RIMO + Borup Løbeklub M60+ 54:23 2      
842 Torben Weischer MT Højgaard M60+ 54:46 3      
846 Gunnar Grue-Sørensen   M60+ 55:38 4      
662 John Øllgaard Jensen Løb for Livet M60+ 59:39 5      
854 Mogens Dalsgaard Hvalsø Løbeklub M60+ 1:01:27 6      
702 Finn Mogensen   M60+ 1:04:36 7      
711 Peter Korshøj HLMK M60+ 1:08:35 8      
860 Frank Kirkhammer   M60+ 1:10:31 9      
859 Jens Damsgaard   M60+ 1:12:01 10      
                 
24 Emilie Sørensen KHIF P2 58:02 1      
841 Sofie K. Lumholt   P2 1:09:27 2      
                 
656 Anni Vedel KHIF Løb K 49:24 1      
647 Lene Jakobsen Hvalsø Løbeklub K 49:37 2      
851 Maria Møller Strøm Mikkelsen   K 49:38 3      
695 Pia Lauritsen Hvalsø Løbeklub K 51:26 4      
817 Jeanie Elkjær Hvalsø Løbeklub K 53:46 5      
867 Joan West Jakobsen   K 54:54 6      
510 Yvonne Kjærgaard KHIF K 54:56 7      
726 Rie Steinicke KHIF Løb K 55:20 8      
699 Pernille Westh KHIF Løb K 57:30 9      
729 Mette Christensen KHIF Løb K 57:34 10      
544 Anne-Mette Hjarsaas   K 58:25 11      
648 Dalia Hansen Elmely Løbeklub K 58:28 12      
869 Sanne Hellmann   K 58:33 13      
724 Lisette Mynster   K 59:17 14      
666 Pernille Beierholm   K 59:18 15      
657 Andreas Taarming KHIF Løb K 59:37 16      
541 Jette Bay-Smidt   K 59:56 17      
540 Kirsten Haugegaard Hvalsø Løbeklub K 1:00:30 18      
818 Nicoline Pilegaard   K 1:00:49 19      
537 Lena Sørensen KHIF K 1:00:58 20      
708 Mette Østervang   K 1:01:27 21      
857 Mette Skattum Holbæk LMK K 1:03:38 22      
875 Dorte Klarskov   K 1:04:17 23      
511 Iben Bangsgaard Elmely Løbeklub K 1:04:23 24      
850 Marianne Stannum   K 1:04:26 25      
563 Tina Skriver Svogerslev Motion & Sjov K 1:05:18 26      
518 Hanne Stensen Christensen   K 1:05:38 27      
513 Pauline Bangsgaard Elmely Løbeklub K 1:05:47 28      
714 Pernille Sehstedt Flamand   K 1:06:37 29      
698 Rikke Weibel Hvalsø Løbeklub K 1:08:10 30      
855 Stine Kjeldsmark Holbæk LMK K 1:09:09 31      
559 Camilla Faber Svogerslev Motion & Sjov K 1:09:17 32      
856 Christina Elstorp Holbæk LMK K 1:09:17 33      
683 Lina Justesen   K 1:09:23 34      
816 Else Andersen Tølløberne K 1:09:28 35      
661 Anne-Marie Vernon Tølløberne K 1:09:48 36      
560 Kari Glerup Svogerslev Motion & Sjov K 1:09:50 37      
561 Brit Andreasen Svogerslev Motion & Sjov K 1:10:12 38      
808 Bettina Kølln   K 1:10:59 39      
507 Judith Lindhardt nielsen KHIF K 1:11:03 40      
868 Sheila Jørgensen   K 1:11:35 41      
528 Nadia Jensen   K 1:12:01 42      
530 Charlotte Dannefer   K 1:12:23 43      
864 Justina Cronin   K 1:12:25 44      
504 Majbritt Castella   K 1:12:43 45      
519 Susanne Bengaard KHIF K 1:12:49 46      
697 Annette Britt Pedersen   K 1:12:51 47      
713 Anja Petersen   K 1:12:57 48      
508 Susanne Danielsen KHIF K 1:13:24 49      
509 Mette Ravn KHIF K 1:13:30 50      
865 Tina Bang-Christensen   K 1:13:30 51      
813 Lene Engsig Løber for livet - mod brystkræft K 1:13:42 52      
506 Ellen Margrethe Lihn   K Ej mødt        
512 Tina Bilevits   K Ej mødt        
524 Sofie Hasner KHIF K Ej mødt        
525 Susanne Joensen KHIF K Ej mødt        
551 IDA Johnsen Tølløberne K Ej mødt        
565 Henriette Brogaard Svogerslev Motion & Sjov K Ej mødt        
567 Annette Wortmann   K Ej mødt        
                 
677 Bente Lauritsen Haslev Løbeklub K60+ 1:03:01 1      

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha