Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 10. maj 2015 - Resultater 5 km

Tidstagning til Hvalsøløbet er baseret på at vi registrerer en tid pr løber ved målgang, løberne ledes gennem målslusen, hvor det er vigtigt de holder deres plads i linien, for til sidst at aflevere nummerslip ved udgangen. Derfor kan fejl og mangler i resultatlisten eventuelt forekomme. Vi beklager!

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Evt klub Klasse Distance Tid Placering   Klassebeskrivelse:
4 Lucas Jeppsen Korsør Atletik og Motion D1 5 20:13 1   D1 Drenge optil 10 år
247 Magnus Teilmann Nielsen   D1 5 24:01 2   D2 Drenge fra 11-15 år
211 Mads Raben   D1 5 33:32 3   M Mænd
229 Casper Christensen Hvalsø Løbeklub D1 5 33:39 4   M 60+ Mænd fra 60 år
20 Sebastian Nilsson   D1 5 43:00 5   P1 Piger optil 10 år
249 William Svane   D1 5 46:49 6   P2 Piger  fra 11-15 år
213 Tobias Raben   D1 5 1:05:50 7   K Kvinder
                K 60+ Kvinder fra 60 år
17 William Nilsson   D2 5 33:25 1   W Powerwalk
                   
243 Thor Lykke Sørensen   M 5 17:31 1      
240 Kenneth Schmidt Holmbjerg Lejre Night Runners M 5 19:53 2      
244 Bjørn Lykke Sørensen   M 5 20:16 3      
25 Søren Rosdahl Jensen   M 5 22:09 4      
22 Jonas P. B. Larsen   M 5 22:31 5      
3 Frants Mortensen Korsør Atletik og Motion M 5 23:54 6      
217 Thomas Holberg Blicher   M 5 26:02 7      
28 Anders Reher Christensen Hvalsø OK M 5 26:50 8      
33 Allan Ørslund Hvalsø Løbeklub M 5 28:20 9      
227 Ricki Bagger Hvalsø Løbeklub M 5 28:32 10      
202 Niels Omø   M 5 29:15 11      
205 Kim Bonde Jystrup Løbeklub M 5 29:16 12      
31 Hans Christian Larsen   M 5 29:34 13      
27 Tage Reher Christensen Hvalsø OK M 5 29:46 14      
16 Karsten Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub M 5 31:48 15      
233 Stig Christensen Hvalsø Løbeklub M 5 33:40 16      
245 Flemming Teilmann Nielsen   M 5 36:17 17      
203 Jesper Winzent   M 5 36:43 18      
265 Kim Fini Christensen Hvalsø Løbeklub M 5 37:16 19      
222 Jesper Holmegaard Hvalsø Løbeklub M 5 39:35 20      
254 Kris Mørkeberg Krogh   M 5 40:26 21      
210 Birger Skjønnemann   M 5 42:23 22      
19 Søren Nilsson   M 5 43:01 23      
256 Jesper Juul Højer-Pedersen   M 5 44:22 24      
251 Jimmi Svane   M 5 46:50 25      
                   
260 Jørgen Larsen Valløby Motion M 60+ 5 25:08 1      
259 Ib Larsen   M 60+ 5 32:30 2      
235 Søren Andersen Hvalsø Løbeklub M 60+ 5 33:32 3      
209 Vagn Mortensen Hvalsø Løbeklub M 60+ 5 34:44 4      
208 Pius Hungerbühler Borup Løbeklub M 60+ 5 34:50 5      
                   
15 Clara Nør-Pedersen Hvalsø Løbeklub P1 5 31:48 1      
                   
258 Louise Juul Højer-Pedersen   P1 5 34:17 1      
253 Ida Pilsgaard Hansen   P1 5 34:25 2      
255 Karoline Mørkeberg Krogh   P1 5 34:25 3      
246 Mille Teilmann Nielsen   P1 5 36:16 4      
221 Nadia Andersen Hvalsø Løbeklub P1 5 40:07 5      
266 Sofie M. Krogh   P1 5 40:28 6      
262 Silje Wind Damsgaard   P1 5 41:46 7      
18 Rebekka Nilsson   P1 5 42:22 8      
212 Mie Raben   P1 5 42:22 9      
215 Asta Blicher   P1 5 44:02 10      
257 Cecilie Juul Højer-Pedersen   P1 5 44:11 11      
228 Katja Larsen   P2 5 40:55 12      
250 Julie Svane   P2 5 41:39 13      
230 Emma Christensen Hvalsø Løbeklub P2 5 47:39 14      
223 Freja Andersen Hvalsø Løbeklub P2 5 47:45 15      
                   
2 Carina Jeppesen Korsør Atletik og Motion K 5 24:35 1      
261 Lotte Hirtsø Clausen   K 5 26:57 2      
29 Trine Maury   K 5 28:17 3      
26 Sanne Lindqvist   K 5 29:27 4      
24 Henriette Horvarth Roskilde Motion K 5 29:28 5      
206 Susanne Jørgensen KHIF Løb K 5 29:33 6      
5 Berit Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 5 30:06 7      
23 Kitt Hansen Hvalsø Løbeklub K 5 30:07 8      
21 Anne Larsen   K 5 30:19 9      
201 Winnie Nederby   K 5 30:40 10      
32 Kirsten Pedersen Hvalsø Løbeklub K 5 30:58 11      
248 Line Teilmann Nielsen   K 5 31:09 12      
238 Majbritt Pedersen   K 5 31:41 13      
9 Kristine Line J ?   K 5 31:48 14      
237 Jette Merrald Hvalsø Løbeklub K 5 32:47 15      
30 Lise Thorball HVL K 5 32:52 16      
225 Helle Balsby-Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 32:55 17      
10 Birthe Kløverhøj Hvalsø Løbeklub W 5 32:46 18      
226 Guri Ranheim Hvalsø Løbeklub K 5 33:26 19      
242 Birthe Brødsgaard   K 5 34:06 20      
252 Ann-Louise Gottlieb   K 5 34:31 21      
11 Marlene Wiuf Tølløse K 5 34:42 22      
13 Pia Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 35:06 23      
14 Hanne Hegedys Hvalsø Løbeklub K 5 35:06 24      
7 Hanne Gaard   K 5 35:14 25      
241 Hanne Plambæk Hvalsø Løbeklub K 5 35:15 26      
224 Mette Andersen Hvalsø Løbeklub K 5 35:38 27      
207 Linda Andersen KHIF Løb K 5 36:39 28      
204 Lone Bonde   K 5 36:50 29      
239 Gitte Terp Hvalsø Løbeklub K 5 37:54 30      
231 Maria Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 40:57 31      
216 Lene Blicher   K 5 44:11 32      
264 Eva Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 47:48 33      
232 Bitten Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 47:49 34      
214 Elsebeth Raben   K 5 1:05:50 35      
                   
236 Gitte Dedenroth Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 30:08 1      
12 Anne Wiuf Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 33:28 2      
234 Bente Andersen Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 33:37 3      
263 Susanne Wind   K 60+ 5 41:46 4      
6 Kirsten Roed Hvalsø Løbeklub K 60+ 5 43:07 5      
                   
8 Birthe Skipper   W 5 42:21 1      
219 Lisbeth Bruun   W 5 48:09 2      
218 Maria Aagesen   W 5 48:10 3      
220 Lasse A. Christensen   W 5 48:29 4      

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha