Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011

Hvalsøløbet 31. december 2009 - Resultater 10 km

Har du rettelser, så kontakt Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. Husk at opgive navn, startnummer og distance.

 

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klasse beskrivelse:
677 Thor Lykke Sørensen D1 10 48:15 1 P1 Piger optil 10 år
P2 Piger fra 11-15 år
837 Sebastian Andersen D2 10 44:45 1 K Kvinder
587 Rumle Vedel Hvalsøløbeklub D2 10 46:02 2 D1 Drenge optil 10 år
818 Markus Damgaard D2 10 49:49 3 D2 Drenge fra 11-15 år
814 Gustav Secher D2 10 51:29 4 H Herre
567 Carsten Limkilde D2 10 54:41 5 W Powerwalk
815 Martin Niemi D2 10 55:52 6 K 60+ Kvinder fra 60 år
516 Mathias Vibe Jürgens Hvalsøløbeklub D2 10 56:43 7 H 60+ Herre fra 60 år
566 Mads Limkilde D2 10 1:06:08 8
826 Michael Gundmann Hvalsøløbeklub H 10 36:49 1
576 Børge Larsen H 10 37:15 2
661 Morten Rosenbak Lejre H 10 38:34 3
833 Lars Lohmann Lejre H 10 38:53 4
822 Jens Oluf Eriksen Roskilde Triathlon H 10 39:15 5
592 Claus Ankjærgaard Veddelev H 10 39:19 6
557 Dannie Wind Greve Trim H 10 39:39 7
529 Henrik Poulsen H 10 39:55 8
605 Klaus Galsgaard Herlev Løbeklub H 10 40:13 9
839 Jacob Nielsen RIMO H 10 40:23 10
806 Henrik christensen Hellas H 10 40:37 11
637 Claus Feddersen Hellas H 10 40:51 12
569 Lars Karlsen Hvalsøløbeklub H 10 41:07 13
532 Dan Jensen Hvalsøløbeklub H 10 41:46 14
584 Simon Haugegaard H 10 42:07 15
840 Michael Rasmussen RIMO H 10 42:13 16
682 Lasse Klinke Zorba H 10 42:32 17
685 Morten Skrubbeltrang H 10 43:22 18
824 Lasse Hansen H 10 43:27 19
573 John Christensen H 10 43:34 20
572 Hans Bruun-Jensen HLMK H 10 43:47 21
658 jesper Christiansen Lynkineserne H 10 44:12 22
836 Roland Klein H 10 44:31 23
504 Michael Kamph Hvalsøløbeklub H 10 45:09 24
669 Peter Burchardt Hvalsøløbeklub H 10 45:11 25
574 Andy Larsen H 10 45:17 26
624 Brian Madsen RIMO H 10 45:31 27
808 Henrik Andersen Roskilde Triathlon H 10 45:41 28
827 Thomas Ibsen H 10 45:41 29
579 Jesper N Larsen H 10 45:42 30
803 Heine Jørgensen H 10 45:43 31
627 Jørn Sinding HLMK H 10 45:45 32
810 Henrik Sørensen H 10 46:08 33
634 Carsten Nielsen H 10 46:17 34
554 Henrik Jensen Slangerup H 10 46:24 35
641 Jørgen Rheinlænder H 10 46:26 36
612 Anders Vinther Mortensen Hvalsø OK H 10 46:27 37
619 Søren Jessen Hvalsø OK H 10 46:28 38
620 Mads Pedersen H 10 46:28 39
804 Simon H 10 46:28 40
809 Michael Feddersen Hvalsøløbeklub H 10 46:35 41
811 Bjørn Jensen RIMO H 10 46:46 42
621 Jens Holt Sparta H 10 46:49 43
594 Mogens T.Pedersen Roskilde Triathlon H 10 46:54 44
617 Hans Jessen Hvalsø OK H 10 47:04 45
550 Finn Malmos Hvalsøløbeklub H 10 47:07 46
611 Preben Mortensen Hvalsø OK H 10 47:09 47
644 Bjarne Nielsen H 10 47:12 48
842 Martin Sølvby H 10 47:13 49
580 Thomas Hestenes H 10 47:14 50
653 thomas Glygaard HLMK H 10 47:17 51
801 Thomas Løvholdt H 10 47:23 52
639 Henrik Sivertsen H 10 47:29 53
613 Thomas Lundgreen H 10 47:36 54
648 Torben Steen Jensen H 10 47:39 55
807 anders Krogh H 10 47:47 56
854 Jeff Craven HLMK H 10 48:03 57
676 Jørn Lykke Sørensen H 10 48:15 58
853 Jakob Grande Hvalsøløbeklub H 10 48:38 59
600 Jacob Kronow Holbæk LMK H 10 48:45 60
667 Carsten Scheibeleinen Hvalsøløbeklub H 10 48:50 61
663 Lars Juncker Hvalsøløbeklub H 10 48:57 62
626 Per Jensen H 10 49:04 63
604 Morten Larsen H 10 49:25 64
548 Claus Pedersen OK Roskilde H 10 49:34 65
851 Michael Larsen H 10 49:35 66
649 Carsten jørgensen H 10 49:45 67
575 Gunnar Grue-Sørensen H 10 49:48 68
552 Jakob Høj H 10 50:01 69
593 Aksel Andersen OK Roskilde H 10 50:03 70
846 Nikolaj Risted H 10 50:05 71
686 Claus Langer H 10 50:14 72
680 Ferdinand Bangsgard H 10 50:16 73
556 Per Poulsen Chalk H 10 50:20 74
616 Steen Mortensen H 10 50:23 75
510 Tino Jørgensen Hvalsøløbeklub H 10 50:25 76
802 Peter Faber H 10 50:29 77
647 Morten Virenfeldt H 10 50:38 78
602 Jens Würtz H 10 50:52 79
582 Peter Ahleson H 10 50:53 80
832 Frans Ourø H 10 50:58 81
511 Michael Leth Jess OK Roskilde H 10 50:59 82
631 Henning Bøje H 10 51:00 83
646 Ib Kjeldgaard Næsteved IFK H 10 51:00 84
546 Steffen Källstrøm H 10 51:25 85
656 Jimmi Lauritsen Haslev H 10 51:26 86
598 Henrik Bækgaard Olesen Tølløberne H 10 51:34 87
583 Martin Michelsen H 10 51:37 88
819 Erik Pyndt RIMO H 10 51:43 89
825 Ole Lund Svendsen H 10 51:,5 90
638 Mogens Dalsgaard Hvalsøløbeklub H 10 51:56 91
799 Lars Ulrik H 10 51:59 92
645 søren Toft H 10 52:08 93
607 Søren Lassen H 10 52:16 94
615 Claus Olsen Hvalsøløbeklub H 10 52:16 95
670 Henrik Sardal H 10 52:25 96
830 Henrik christensen Hvalsøløbeklub H 10 52:26 97
845 Per Aagesen H 10 52:27 98
660 Keld Solmer Hansen H 10 52:30 99
632 Morten Almstrup Lejre H 10 52:31 100
588 Bo Backman Hvalsøløbeklub H 10 52:33 101
635 Claus Hansen H 10 52:37 102
831 Jens Buch H 10 52:40 103
555 Lars Køhler Kirke Værløse H 10 52:41 104
608 Søren Dietrichsen H 10 53:04 105
795 Arne Svensson Malmø H 10 53:13 106
625 Henrik Jensen H 10 53:56 107
829 Carsten Marti H 10 53:57 108
581 Carsten Pedersen H 10 54:22 109
816 Søren Sjøholm IFK H 10 54:43 110
609 kenneth Olsen H 10 54:44 111
570 Morten Bonde RIMO H 10 54:55 112
844 Anders Jensen H 10 54:55 113
843 Morten Topholm H 10 55:17 114
674 Per Schou Holbæk OK H 10 55:20 115
817 Tom Larsen H 10 55:23 116
596 Lars Olsen OK Roskilde H 10 55:24 117
563 Allan Ørslund Hvalsøløbeklub H 10 55:36 118
630 Henrik Bohn Holbæk bi H 10 55:43 119
503 Bubby Jacobsen Hvalsøløbeklub H 10 55:44 120
657 Bruno Kaae TIK H 10 55:45 121
797 Rene Bentsen JLMK H 10 55:45 122
823 Allan Wohlgemuth H 10 55:51 123
614 Kasper Jørgensen H 10 55:53 124
654 Knud Lauritsen Haslev H 10 55:57 125
665 Jørn Poulsen H 10 56:19 126
514 John Vennerwald H 10 56:44 127
849 Jesper Rasmussen H 10 57:10 128
850 Bastian Pedersen H 10 57:15 129
650 Ole Helmersen RIMO H 10 57:28 130
675 Nikolai Andersen MT Højgaard H 10 58:18 131
847 Darren Pottinger England H 10 58:23 132
539 Per Handsdal Sparta H 10 58:27 133
848 Thomas Nissen H 10 58:27 134
518 Ib Handsdal Hvalsøløbeklub H 10 58:30 135
558 Søren Vestermarken H 10 59:09 136
678 Søren Bangsgaard H 10 59:35 137
636 Martin Hansen H 10 59:39 138
597 Jens Olesen Hvalsøløbeklub H 10 1:00:10 139
683 Claus von Bülow Hvalsøløbeklub H 10 1:00:51 140
684 Henrik Ingemann Hvalsøløbeklub H 10 1:01:07 141
601 Jan Gram-Hansen Hvalsøløbeklub H 10 1:01:33 142
838 Niels Holme Larsen H 10 1:02:52 143
540 Brian Sørensen Greve Trim H 10 1:03:41 144
666 Kim Mortensen H 10 1:04:32 145
805 Jonas Møller Nielsen H 10 1:10:08 146
628 Søren Kildebro Hvalsøløbeklub H 10 1:11:22 147
629 Lars Kildebro Hvalsøløbeklub H 10 1:11:22 148
522 Toni Rytter H 10 1:11:35 149
526 Frans Ourø H 10
530 Søren Kildebro Hvalsøløbeklub H 10
531 Lars Kildebro Hvalsøløbeklub H 10
538 Anke Cordts ka man trailing team NV/S H 10
549 Henrik Poulsen Tølløberne H 10
562 Michael Sørensen H 10
796 Jakob Schmidt Hvalsøløbeklub 60+ 10 46:37 1
599 Jakob Jørgensen Holbæk LMK 60+ 10 50:49 2
668 Tommy Pedersen 60+ 10 51:57 3
595 Georg Andresen Holbæk LMK 60+ 10 59:36 4
534 Henrik Korsholm 60+ 10 1:02:12 5
812 Hans Jørgen Hansen RIMO 60+ 10 1:03:03 6
520 Helge Gerber Hvalsøløbeklub 60+ 10 1:03:24 7
524 Thit Rytter P1 10 1:11:34 1
841 Bodil Jensen P2 10 1:05:26 2
515 Emma Vibe Jürgens Hvalsøløbeklub P2 10 1:10:07 3
835 Anne Frankland BAC K 10 44:37 1
536 Pia Lauritsen Hvalsøløbeklub K 10 45:03 2
618 Hanne Jessen Hvalsø OK K 10 46:27 3
512 Lene Jakobsen Hvalsøløbeklub K 10 47:00 4
533 Anne-Marie Widding Hvalsøløbeklub K 10 47:05 5
585 Anni Vedel Hvalsøløbeklub K 10 47:40 6
820 Louise Kroman Eriksen Himmeløverne K 10 49:38 7
673 Nina Henriksen Holbæk OK K 10 51:29 8
651 Eva Gjessing Himmeløverne K 10 51:33 9
800 Sine Gormsen K 10 51:58 10
659 Sonja Friis Rasmussen Hvalsøløbeklub K 10 52:40 11
507 Lone Pedersen Hvalsøløbeklub K 10 52:51 12
671 Kristina Hinke Løb for livet K 10 54:18 13
652 Lisbeth Elmdal Himmeløverne K 10 55:16 14
655 Bente Lauritsen Haslev K 10 55:23 15
521 Karin Herskind Hvalsøløbeklub K 10 55:25 16
505 Jeanie McAleer Elkjær Hvalsøløbeklub K 10 55:39 17
821 Karoline Kroman Eriksen K 10 55:48 18
640 Tina Windfield K 10 55:54 19
542 Sanne Lundby Hvalsøløbeklub K 10 56:01 20
828 Birthe Sværke K 10 56:14 21
591 Helle Lindberg Hvalsøløbeklub K 10 57:35 22
603 Grethe Christensen K 10 57:42 23
565 Susanne Jørgensen Hvalsøløbeklub K 10 58:20 24
525 TinnaKristensen K 10 58:26 25
606 Tine Galsgaard Herlev Løbeklub K 10 58:26 26
535 Linette Højland Hvalsøløbeklub K 10 58:45 27
551 Ida Mæhl Hvalsøløbeklub K 10 59:04 28
568 Karin Christensen Hellas K 10 59:16 29
642 Berit Pultz K 10 59:16 30
623 Gitte Madsen K 10 59:23 31
543 Bettina Leth Tølløberne K 10 59:34 32
586 Ruth Jensen Hvalsøløbeklub K 10 59:40 33
547 Carina Meyer OK Roskilde K 10 59:44 34
610 Charlotte Dahl Olsen Tølløberne K 10 59:58 35
679 Iben Bangsgaard K 10 1:00:02 36
501 Henriette Bleibach Olsen Tølløberne K 10 1:00:47 37
643 Maria Braun K 10 1:02:20 38
589 Mette Backman Hvalsøløbeklub K 10 1:03:17 39
560 Mette Evart K 10 1:03:25 40
622 Birgit Øllgaard Sparta K 10 1:03:25 41
578 Marianne Urenholdt K 10 1:03:56 42
545 Bibi Birch K 10 1:04:03 43
813 Signe Nabe Nielsen K 10 1:04:24 44
564 Tine Pamperin K 10 1:04:29 45
633 Line Engsig K 10 1:05:19 46
513 Jeanette Vennerwald Hvalsøløbeklub K 10 1:05:24 47
571 Stella Møller-Larsen K 10 1:05:24 48
672 Sofie Hinke K 10 1:06:06 49
528 Jytte Pihl Nielsen Hvalsøløbeklub K 10 1:06:34 50
577 Lis Brandenborg K 10 1:07:12 51
559 Hanne Vilman K 10 1:07:29 52
537 Hanne Møller Jess OK Roskilde K 10 1:08:15 53
798 Lisbeth Street K 10 1:08:54 54
852 Kristina Larsen K 10 1:10:07 55
523 Aino Rytter K 10 1:11:35 56
664 Henriette Poulsen K 10 1:11:35 57
834 Tina Mertens K 10 1:11:35 58
527 Hanne Ourø K 10 1:14:34 59
519 Gerda Gerber Hvalsøløbeklub K 10 1:15:06 60
517 Ann Vibe Jürgens Hvalsøløbeklub K 10 udg.
561 Helle Sørensen K 10
541 Bodil Skov Hvalsøløbeklub K 60+ 10 59:22 1

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha