Hvalsøløbet 11. maj - Resultater 5 km
Tidstagning til Hvalsøløbet er baseret på at vi registrerer en tid pr løber ved målgang, løberne ledes gennem målslusen, hvor det er vigtigt de holder deres plads i linien, for til sidst at aflevere nummerslip ved udgangen. Derfor kan fejl og mangler i resultatlisten eventuelt forekomme. Vi beklager!
Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Karoline Husk at opgive navn, startnummer og distance.
Startnummer | Navn | Evt klub | Klasse | Distance | Tid | Placering | Klassebeskrivelse: | ||
103 | Lucas Jeppesen | Korsør AM | D1 | 5 | 20:56 | 1 | D1 | Drenge optil 10 år | |
105 | Hjalte Klode | Korsør AM | D1 | 5 | 23:05 | 2 | D2 | Drenge fra 11-15 år | |
102 | Noah Cantby | Korsør AM | D1 | 5 | 23:55 | 3 | M | Mænd | |
164 | Noah Kragh Andersen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 5 | 24:10 | 4 | M 60+ | Mænd fra 60 år | |
161 | Tobias F. Nielsen | Fløng Kondi | D1 | 5 | 24:25 | 5 | P1 | Piger optil 10 år | |
124 | August Nielsen | D1 | 5 | 29:35 | 6 | P2 | Piger fra 11-15 år | ||
146 | Kalle Rasmussen | Hvalsø Løbeklub | D1 | 5 | 31:14 | 7 | K | Kvinder | |
116 | Lauritz Jensen | D1 | 5 | 35:32 | 8 | K 60+ | Kvinder fra 60 år | ||
W | Powerwalk | ||||||||
152 | Thor Lykke Sørensen | IK Hellas | D2 | 5 | 18:11 | 1 | |||
101 | Louis Cantby | Korsør AM | D2 | 5 | 19:05 | 2 | |||
150 | Benjamin Green | EIF Ny Tolstrup | D2 | 5 | 27:30 | 3 | |||
106 | Christopher Tolberg | D2 | 5 | 32:42 | 4 | ||||
118 | Jens Møller-Munkøe | Lejre Night Runners | M | 5 | 18:58 | 1 | |||
163 | Bugge Thorbjørn Daniel | Per-Møller Team | M | 5 | 20:52 | 2 | |||
635 | Bjørn Lykke Sørensen | M | 5 | 21:29 | 3 | ||||
138 | Søren Roesdahl Jensen | M | 5 | 22:08 | 4 | ||||
137 | Carsten Jørgensen | Hvalsø Løbeklub | M | 5 | 22:28 | 5 | |||
134 | Morten D. Jakobsen | Hvalsø Løbeklub | M | 5 | 23:19 | 6 | |||
160 | Chris Nielsen | Fløng Kondi | M | 5 | 23:44 | 7 | |||
123 | Per Møller | Per-Møller Team | M | 5 | 24:01 | 8 | |||
136 | Mikkel Østergård | Hvalsø Løbeklub | M | 5 | 25:45 | 9 | |||
111 | Kristoffer Bojko | M | 5 | 26:11 | 10 | ||||
112 | Allan Timm | M | 5 | 26:13 | 11 | ||||
129 | Bent Olsen | M | 5 | 27:06 | 12 | ||||
151 | Lars Green | EIF Ny Tolstrup | M | 5 | 27:30 | 13 | |||
159 | Niels Jørgen Rasmussen | Hvalsø Løbeklub | M | 5 | 28:35 | 14 | |||
139 | Boye Rosengaard | M | 5 | 29:06 | 15 | ||||
126 | Kenneth Nielsen | M | 5 | 29:35 | 16 | ||||
144 | Dennis Rasmussen | Hvalsø Løbeklub | M | 5 | 31:16 | 17 | |||
107 | Henrik Jørgensen | M | 5 | 32:54 | 18 | ||||
113 | Nicolai Korsmoe | M | 5 | 35:32 | 19 | ||||
114 | Sten Jensen | M | 5 | 35:32 | 20 | ||||
115 | Kasper Davgaard | M | 5 | 36:12 | 21 | ||||
157 | Brian Damsgaard | VEPI | M | 5 | 52:26 | ||||
148 | Mathilde Green | EIF Ny Tolstrup | P1 | 5 | 37:12 | 1 | |||
153 | Emma Kjær Christensen | P1 | 5 | 38:02 | 2 | ||||
156 | Silje Wind Damsgaard | P1 | 5 | 52:25 | 3 | ||||
104 | Liv Cantby | Korsør AM | P2 | 5 | 24:35 | 1 | |||
162 | Anja Bell Daniel | Per-Møller Team | K | 5 | 23:23 | 1 | |||
128 | Cathrine Olsen | K | 5 | 25:26 | 2 | ||||
127 | Emilie Olsen | K | 5 | 26:06 | 3 | ||||
109 | Winnie Nederby | K | 5 | 29:26 | 4 | ||||
135 | Line Vinther | K | 5 | 29:39 | 5 | ||||
158 | Berit Rasmussen | Hvalsø Løbeklub | K | 5 | 30:06 | 6 | |||
133 | Linda Alonso | Hvalsø Løbeklub | K | 5 | 30:20 | 7 | |||
165 | Catarina Krogh Andersen | Hvalsø Løbeklub | K | 5 | 30:49 | 8 | |||
125 | Marlene Nielsen | K | 5 | 31:38 | 9 | ||||
142 | Pernille Sick Hasselbalch | KHIF Løb | K | 5 | 31:50 | 10 | |||
117 | Majbritt Castella | K | 5 | 32:18 | 11 | ||||
131 | Ulla Halkjær | Hvalsø Løbeklub | K | 5 | 32:48 | 12 | |||
132 | Henny Maj Rasmussen | Hvalsø Løbeklub | K | 5 | 32:52 | 13 | |||
145 | Stine Rasmussen | Hvalsø Løbeklub | K | 5 | 34:33 | 14 | |||
166 | Gitte Mathiasen | Tølløberne | K | 5 | 35:05 | 15 | |||
110 | Helle Sørensen | Tølløberne | K | 5 | 35:06 | 16 | |||
140 | Joan Damm | K | 5 | 36:09 | 17 | ||||
130 | Heidi Olesen | K | 5 | 36:28 | 18 | ||||
155 | Majbritt Jørgensen | KHIF Løb | K | 5 | 36:28 | 19 | |||
149 | Christina Green | EIF Ny Tolstrup | K | 5 | 37:13 | 20 | |||
154 | Jannie Kjær Christensen | K | 5 | 38:03 | 21 | ||||
167 | Janne Heebøll | K | 5 | 38:21 | 22 | ||||
168 | Lajla Knudsen | K | 5 | 38:22 | 23 | ||||
141 | Maybrit Damm | K | 5 | 38:31 | 24 | ||||
119 | Maria Louise Johnsen | Tølløberne | K | 5 | 43:11 | 25 | |||
147 | Jensine Pedersen | KHIF Løb | K 60+ | 5 | 29:37 | 1 | |||
143 | Mia Due Larsen | K 60+ | 5 | 33:46 | 2 | ||||
108 | Kirsten Roed | Hvalsø Løbeklub | K 60+ | 5 | 40:31 | 3 | |||
122 | Emmelina Davgaard | W | 5 | 36:11 | 1 | ||||
120 | Bianca Brauer | W | 5 | 50:10 | 2 | ||||
121 | Sarah Davgaard | W | 5 | 50:10 | 3 |